2. - Англия
  3. Манчестър Сити измъкна с мъка трите точки при гостуването на Съндърланд (ВИДЕО)

Манчестър Сити измъкна с мъка трите точки при гостуването на Съндърланд (ВИДЕО)

Гол на Серхио Агуеро осигури победата на "гражданите"

Манчестър Сити постигна трудна победа с 1:0 при гостуването на Съндърланд в среща от 24-ия кръг на Премиършип. Отборите показаха равностойна игра, но "черните котки" не успяха да се възползват от шансовете си. Единственото попадение на "Стейдиъм ъф Лайт" падна в 16-ата минута, а негов автор бе Серхио Агуеро.

Гостите показаха повече острота в атака в първите минути на двубоя, а удар на Серхио Агуеро в 9-ата минута премина опасно близо до страничната греда.

В 16-ата минута офанзивата на „гражданите” даде резултат. Удар на Навас срещна тялото на бранител и топката попадна в Агуеро, който от малка дистанция без проблеми разпечата вратата на домакините.

Ламин Коне можеше да ознаменува дебюта си с екипа на Съндърланд с гол, но в 34-ата от отлична позиция би с глава в аут.

В края на първата част при добра атака на домакините Джърмейн Дефо остана сам срещу Джо Харт, но стража на Сити показа страхотен рефлекс и с една ръка изби удара му. Топката попадна в Били Джоунс, който от малък ъгъл стреля в страничната греда.

Сити стоеше по-добре на терена след почивката, но постепенно футболистите на Мануел Пелегрини изпуснаха инициативата и „черните котки” наложиха своето темпо.

Опасен удар на Били Джоунс в 78-ата бе отразен от Харт в корнер, при последвалото центриране отбраната на гостите не реагира адекватно, от което обаче не успя да се възползва Джон О`Шей и би над вратата.

Финален щурм на домакините в последните минути на двубоя постави под голямо напрежение отбраната на Сити, но късметът сякаш бе изоставил Съндърланд , които не успяха да се доберат поне до изравнително попадение.