2. - Англия
  3. Манчестър Сити с трудна, но сладка победа у дома (ВИДЕО)

Манчестър Сити с трудна, но сладка победа у дома (ВИДЕО)

"Гражданите" спечелиха двубоя от 33-ия кръг в Англия срещу УБА с 2:1

Манчестър Сити затвърди четвъртата си позиция в Премиършип след трудна победа над Уест Бромич в 33-ия кръг в Англия. Сесеньон даде аванс на „дроздовете” в 6-ата минута, но Агуеро от дузпа върна равенството, а Самир Насри също бе точен перз втората част за крайното 2:1. Манчестър Сити заема четвъртата позиция в класирането с 57 точки, а Уест Бромич е на 12-о място с 40 т.

Двубоят започна с очакван домакински натиск под проливния дъжд изсипал се на „Етихад”. В 6-ата минута обаче „дроздовете” неочаквано откриха резултата. При бърза контраатака Маклейн намери Сесеньон в близост до границата на наказателното поле и след удар на бенинеца топката се отклони леко в крака на Коларов и влетя в мрежата за 0:1.

В 18-ата минута главният рефер отсъди дузпа в полза на Сити за нарушение на Сесеньон срещу Коларов и Серхио Агуеро изпълни безкомпромисно наказателния удар, вкарвайки своя 11-и гол от началото на годината.

Коларов опита далечен шут в 23-ата, но бранител успя да отклони в корнер, а при последвалото центриране Бони не успя да насочи добре топката и изкара в аут.

След почивката „гражданите” бяха по-активни в атака, като в 66-ата минута Самир Насри успя да се разпише след 8 месеца голова суша във Висшата лига. Резервата Де Бройне нахлу отдясно и намери Агуеро, той отправи два поредни удара, които бяха блокирани. Последва точен изстрел на Насри и домакините поведоха с 2:1.

В средата на втората част Уест Бромич имаше няколко добри положения, като Бераино на два пъти остана на чиста позиция, но първо не си спря добре топката и би неточно в 71-ата, а три минути по-късно беше в положение на явна засада, която страничният рефер не маркира, но пак не успя да преодолее Джо Харт.

В добавеното време Джеймс Маклейн отправи опасен удар към вратата на Сити след разбъркване в наказателното поле, но топката премина на сантиметри от страничния стълб.

Разследват ухапване на футболист в Англия (ВИДЕО)