2. - Англия
  3. Мартин и Валери не играха при победата на Сити с 1:0 над Болтън

Мартин и Валери не играха при победата на Сити с 1:0 над Болтън

Българските национали на Манчестър Сити Валери Божинов и Мартин Петров не играха при победата на техния тим над Болтън с 1:0. Това бе последният мач на Сити от настоящия сезон 2008/2009. Двамата българи останаха цял мач на резервната скамейка и Марк Хюз не ги пусна в игра, въпреки че използва и трите си смени. Като цяло Сити бе по-добрият отбор на терена и напълно заслужено спечели този двубой.

Домакините от Манчестър започнаха двубоя със силен натиск и се стигна до 8-ата минута, в която еквадорският национален нападател Фелипе Кайседо успя да изведе своя тим напред в резултата. В ситуацията, той получи хитър пас от Майка Ричърдс в наказателното поле и с премерен удар от близост не остави шансове на вратаря на гостите Юси Яскалайнен.

Домакините продължиха натиска си и се стигна до 11-ата минута, когато Шон Райт Филипс изпробва удар от 20 метра, но не успя да удвои преднината на своите. Само две минути по-късно се откри възможност за гостите, която бе припиляна от Кевин Дейвис. Той намери отлично с глава центриране на Матю Тейлър от корнер, но топката не успя да влезе във вратата на Сити. Отново Дейвис можеше да отбележи в 19-ата минута, но ударът му бе спасен.

Робиньо за пореден път игра под нивото си, но въпреки това той все пак имаше шансове за гол. В 26-ата минута бразилският национал получи пас от Стивън Аирлънд, но от 7-8 метра не успя да вкара топката във вратата на гостите.

До края на полувремети Сити имаше още няколко интересни възможности, които обаче бяха пропиляни от Робиньо, Ричърдс и Кайседо.

През второто полувреме отборът на Сити бе абсолютен господар на терена, но въпреки добрата си игра, не успя да вкара голове. В 55-ата минута Кайседо изпробва удар от 15 метра, който бе избит. Само две минути по-късно Робиньо също изпробва далечен удар, който обаче бе доста неточен.

До края на двубоя Райт Филипс, Компани, Робиньо и Онуоха направиха нови пропуски, но въпреки това Сити си завоюва победата в този мач. След двубоя, "гражданите" финишираха на 10-ото място в класирането с актив от 50 точки, докато Болтън завърши на 13-ата позиция с 41 точки.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - БОЛТЪН 1:0

1:0 Кайседо 8`

Състави:

Манчестър Сити:
Гивън, Ричърдс, Онуоха, Дън, Бридж (84 - Глаубер), Де Йонг, Аирлънд (71 - Вейс), Компани (82 - Сабалета), Райт Филипс, Кайседо, Робиньо;

Болтън: Яскалайнен, Стеинсон, Кейхил, Шиту (83 - О'Брайън), Самуел, Дейвис, Муамба, МаКкан, Тейлър (59 - Башъм), Елмандър (83 - Рига), Дейвис;

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)