2. - Англия
  3. Мартин Петров донесе победата на Болтън срещу Бристол Сити

Мартин Петров донесе победата на Болтън срещу Бристол Сити

Отборът на Болтън надделя с 3:2 над Бристол Сити в мач от 8-ия кръг на Чемпиъншип

Отборът на Болтън надделя с 3:2 над Бристол Сити в мач от 8-ия кръг на Чемпиъншип. Двубоят се игра на „Рийбок Стейдиъм”, а с основна заслуга за успеха на домакините бе Мартин Петров, който отбеляза третия гол за Болтън и по този начин донесе победата на тима си. Иначе българският полузащитник стартира като титуляр и остана на терена до последната 90-та минута, когато бе заменен от Дарън Пратли.

Бристол Сити поведе с 1:0 още в 3-ата минута след гол на Стив Дейвис, а същият футболист покачи на 2:0 от дузпа в 21-ата. До почивката Болтън успя да върне един гол – Крис Ийгълс намали на 1:2 в 31-ата минута.

Равенството бе възстановено в 62-ата, когато Джей Спиъринг реализира попадение за 2:2, а в 82-ата минута Мартин Петров бе точен за 3:2 и с гола си донесе трите точки на Болтън.

След този успех Болтън вече има 14 пункта и заема 15-ото място в подреждането, като изостава с осем точки от Лестър и Кардиф, които се намират съответно на 1-ото и 2-ото място в класирането. Бристол Сити пък е на 21-ата позиция с 11 пункта.

Евертън и Нюкасъл се занулиха в мач с отменен гол и пропусната дузпа (ВИДЕО)

Двата тима не си отбелязаха голове

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)