2. - Англия
  3. Мартин Петров не можа да помогне на Болтън срещу Норич (видео)

Мартин Петров не можа да помогне на Болтън срещу Норич (видео)

Българинът с пълни 90 минути и греда при 0:2 от "канарчетата"

Отборът на Норич продължава със стабилното си представяне от началото на сезона, след като днес се наложи с 2:0 над тима на Болтън. Срещата се игра на стадион "Керъл Роуд" и бе от програмата на 24-ия кръг на английската Висша лига.

Българският национал Мартин Петров отново бе титуляр за "уондърърс", като се представи на добро с ниво с няколко хубави центрирания и удара от средна и далечна дистанция. При един от тях в 90-ата минута той бе много близо до гола, ала топката срещна дясната греда на Норич.

Иначе мачът премина изцяло под диктовката на домакините, които започнаха да доминират още след първия съдийски сигнал. Уитбред, Холт, Фокс и Джаксън обаче изтърваха половин дузина положения само до 20-ата минута.

Така дойде 24-ата минута, когато Норич отново бе близо до гола, но ударът на Сърман срещна гредата на Богдан.

В 41-ата минута пък, Мартин Петров опита опасен удар с левия крак, който обаче бе блокиран от бранител на "канарчетата". След него Крис Ийгълс шутира неточно, но гол до края на полувремето не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част отново стартира с по-добра игра на домакините и пропуски на Холт и Джаксън.

Основната заплаха за вратата на Норич пък бе Давид Н'Гог, който на три пъти опита късмета си от дистанция, но така и не можа да порази целта.

В 62-ата минута Кевин Дейвис свали с глава за Мартин Петров, който стреля с левия крак, но за негово съжаление топката прелетя над вратата.

Така се стигна до 70-ата минута, когато Сърман все пак даде преднина на "канарчетата" след удар с десния крак от 7-8 метра - 1:0.

След попадението темпото поспадна, но гостите се пооткриха и започнаха да търсят изравнително попадение. В 79-ата минута Мартин Петров стреля извън наказателното поле, ала не затрудни Руди.

Така дойде 85-ата минута, когато Пилкингтън сложи точка на спора, след като се оказа най-съобразителен в пеналта на гостите след един корнер и отблизо оформи крайното 2:0.

В даденото от рефера продължение пък, Мартин Петров отправи още един удар извън рамките на наказателното поле, като този път бе изключително близо до това да вкара почетно попадение за "уондърърс", но за негово нещастие кълбото срещна дясната греда на Норич.

След успеха "канарчетата" се намират на 9-о място във временното класиране с актив от 32 точки, докато гостите от Болтън са вече 18-и с 20 пункта, на 1 от спасителния бряг.