2. - Англия
  3. Мартинс с два гола за успеха над Астън Вила

Мартинс с два гола за успеха над Астън Вила

Нюкасъл победи Астън Вила с 2:0 в последна среща от 11-ия кръг на английската Висша лига. Мачът се игра на „Сейнт Джеймсис Парк”.

Нюкасъл победи Астън Вила с 2:0 в последна среща от 11-ия кръг на английската Висша лига. Мачът се игра на „Сейнт Джеймсис Парк” .

Срещата започна равностойно, като след едно полувреме игра и двата тима имаха добри възможности за гол. Те обаче не съумяха да ги реализират и на почивката резултатът бе 0:0. В 60-ата минута Джоуи Бартън подаде към Обафеми Мартинс и нигерийският голмайстор реализира за 1:0. В 82-ата минута лятната покупка Гутиерес проби по лявото крило, навлезе в наказателното поле, подаде към Мартинс и той отбеляза втори гол във вратата на Астън Вила. Резултатът се запази до самия край и Нюкасъл спечели три точки. За гостите от Бирмингам участие не взе българският национал Стилиян Петров. Двубоят ще се запомни и с поредното скандално поведение на Бартън, който удари Гейбриъл Агбонлахор, но не получи жълт картон от главния рефер Стив Бенет.

След 2-ата си поредна победа Нюкасъл има 12 точки в своя актив и е на 15-а позиция в класирането. Съставът на Астън Вила е 5-и с 20.

Пропуснахме изгодни положения и загубихме. Това заяви мениджърът на Астън Вила Мартин О’Нийл. „Играхме добре през първата част. Освен пропуска на Агбонлагор имахме още едно много добро положение за гол. През втората част не се представихме по най-добрия начин. Домакините направиха две отлични атаки и резултатът стана 2:0. Що се отнася до инцидента между Агбонлахор и Бартън не мога да кажа нищо. Не видях ситуацията" допълни О’Нийл.

Надявам се Киниър да остане в Нюкасъл. Това заяви героят за Нюкасъл в мача Обафеми Мартинс за мениджъра на отбора Джо Киниър.„Нямам проблеми с мениджъра. Трябваше на всяка цена да спечелим двубоя с Астън Вила. За един нападател е много важно да вкарва голове. Радвам се, че на два пъти бях точен в срещата. Искам да благодаря на съотборниците ми, те ме задължиха да бъда точен след отлични отигравания”, допълни нигерийският голмайстор.

Тен Хаг обеща различен Юнайтед срещу Кристъл Палас

Двата тима играят в събота

Юнайтед събаря "Олд Трафорд"?

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)