2. - Англия
  3. Мидо спаси Мидълзбро от загуба срещу Уест Хем, Портсмут в криза след 1:2 от Уигън

Брилянтен Заки поведе Уигън напред

Египетският национал Мидо спаси своя Мидълзбро от резил срещу Уест Хем в мач от единайстия кръг на английската Висша лига.

Лондонските гости водени от Джанфранко Дзола откриха резултата в 21-ата минута, след гол на Мулинс. Това попадение обърка домакините, които не успяха да реализират гол през голяма част от мача. В 83-ата минута египтянина Мидо изравнява резултата, но силите на Боро не стигат за нещо повече от равен.

В друг мач от единайстия кръг Портсмут показва с последните си резултати, че в отбора определено има сътресение след напускането на Хари Реднап. Отборът на Тони Адамс бе поразен с 1:2 от Уигън на собствения си "Фратън Парк". Това бе втори мач начело на тима за Адамс, но тук си пролича липсата на опит и босът на гостите Стив Джуъл спечели тази битка. Отново брилянтен за Уигън бе египетският нападател Амр Заки, който откри резултата в 45-ата минута след точно изпълнена дузпа. Домакините изравниха в 82-ата минута с гол на Нико Кранчар, но в последната 90-та минута бившият стрелец на Ливърпул Емил Хески донесе победата на гостите.

След изиграните срещи Мидълзбро заема 8-мо място в класирането с 14 точки, Уест Хем е на 11-то с 13 точки, Портсмут е на 9-то с 14 точки, а Уигън заема 16-то място с 11 точки.

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)