2. - Англия
  3. НАЙ-ПОСЛЕ! Шефилд Юнайтед постигна първата си победа във Висшата лига(ВИДЕО)

НАЙ-ПОСЛЕ! Шефилд Юнайтед постигна първата си победа във Висшата лига(ВИДЕО)

Тимът надви Нюкасъл след дузпа

Шефилд Юнайтед постигна първата си победа във Висшата лига от началото на сезона, след като надигра с 1:0 Нюкасъл на свой терен в двубой от 18-ия кръг на английския шампионат. Били Шарп (73) реализира единственото попадение от дузпа, която бе оспорвана от "свраките". "Остриетата" обаче заслужиха успеха си, след като през цялото време бяха по-добрият отбор. Гостите пък подходиха твърде дефанзивно, а в края на първото полувреме усложниха още повече ситуацията си, след като останаха с човек по-малко.

"Остриетата" имаха доста сериозно превъзходство и отправиха 10 удара преди почивката. Два от тях бяха точни, но Карл Дарлоу в пореден двубой се представи блестящо и ги спаси. В самия края на първата част гостите останаха с човек по-малко, след като в рамките на няколко минути Райън Фрейзър направи две ненужни нарушения, заради които бе декориран с два жълти картона и съответно трябваше да напусне преждевременно.

Подходът на Нюкасъл бе доста дефанзивен преди почивката.

В началото на втората част Дарлоу се намеси за трети път, след като спаси удар отблизо на Богъл. Доминацията на "остриетата" продължи, но без особени положения пред Дарлоу, който се справяше с всяка ситуация. Така се стигна до 70-ата минута, когато Шарп и Фернандес се опитаха да си спечелят предимство, борейки се за едно дълго подаване в наказателното поле. Двамата се подпираха и подръпваха, но топката на два пъти чукна ръката на бранителя. Фернандес нямаше какво да направи, но след като ВАР посъветва главния рефер да прегледа ситуацията на монитора, Анди Мадли отсъди дузпа. Били Шарп прати Дарлоу в другия ъгъл за 1:0. Това бе гол №100 на нападателя за Шефилд Юнайтед.

Малко след това удар на Райън Брюстър профуча покрай вратата. Калъм Уилсън пък имаше страхотна възможност да изравни, но стреля с глава в ръцете на Рамсдейл. В 84-тата минута нов удар на Брюстър рикошира в крака на бранител, след което срещна гредата. В добавеното време Богъл за малко не си отбеляза автогол.

Шефилд Юнайтед в крайна сметка заслужи първата си победа в първенството от началото на сезона и вече има пет точки.

Това е втори пореден успех за "остриетата", които преди няколко дни победиха и Бристъл Роувърс в двубой от третия кръг на ФА Къп.