2. - Англия
  3. Нюкасъл победи Евертън в трилър (ВИДЕО)

Нюкасъл победи Евертън в трилър (ВИДЕО)

„Свраките” се наложиха с 3:2 като домакин

Нюкасъл победи Евертън в изключителен двубой от 19-ия кръг на Висшата лига. Срещата се проведе на стадион „Сейнт Дмеймсис Парк”, а „свраките” се наложиха с 3:2, след като осъществиха пълен обрат.

Това бе четвърта загуба за „карамелите” от пет мача. Те първи откриха резултата след хубава атака, завършена от Ароуна Коне. Папис Сисе възстанови равенството, а Перес направи обрата пълен. Джак Колбак вкара третия гол за Нюкасъл, а Кевин Миралас оформи крайното 3:2, след като завърши добра контраатака. В края на двубоя домакините удариха и греда.

Така,  Нюкасъл е девети с актив от 25 точки, а Евертън заема 12-ата позиция с 21 точки.

Ароуна Коне откри резултата за гостите след само пет минути игра, засичайки центриране на Шеймъс Коулмън от десния фланг. Още преди почивката обаче домакините възстановиха равенството чрез Папис Сисе, който се разписа оставен почти на празна врата, след като Майк Уилямсън свали в краката му центриране от корнер.

Още в самото начало на втората част домакините осъществиха пълен обрат. Айосе Перес се възползва от грешка в защитата на Евертън и отбеляза поредното си попадение този сезон, за да оформи пълния обрат за "свраките" в мача. Джак Колбек пък отбеляза трети гол във вратата на Тим Хауърд в 68-ата минута, след като Рос Баркли не успя да изчисти подаване на Дарил Янмаат и го изведе сам срещу вратаря.

Все пак гостите успяха да направят последните минути на срещата по-интересни, след като Кевин Миралас догони отлично подаване на Лейтън Бейнс от центъра на терена, за да оформи крайното 3:2 в полза на Нюкасъл.