2. - Англия
  3. Нюкасъл сложи крайна серия от седем мача без победа (ВИДЕО)

Нюкасъл сложи крайна серия от седем мача без победа (ВИДЕО)

"Свраките" се отдалечиха на шест точки от опасната зона след обрат срещу Бърнли

Нюкасъл записа изключително важна победа при гостуването си на Бърнли в мач от 31-ия кръг на английската Висша лига. „Свраките“ спечелиха с 2:1 и се отдалечиха на шест точки от зоната на изпадащите.

Домакините откриха резултата в 18-ата минута. Матей Видра се разписа след асистенция на Крис Ууд. В 38-ата гостите поискаха дузпа за  нарушение на Джеймс Тарковски срещу Шон Лонгстаф, но след намесата на ВАР наказателен удар не бе отсъден.

През втората част в игра на Нюкасъл се появиха Алан Сейнт-Максимен и Калъм Уилсън, които раздвижиха играта на тима. Именно Сейнт-Максимен асистира за Якоб Мърфи за изравнителния гол в 59-ата минута.

Само пет минути след това самият Сейнт-Максимен донесе пълния обрат за тима на Стив Брус след подаване на Джондж Шелви. Французинът напредна отлично, след което преодоля Поуп за втори път.

В края на срещата Мигел Алмирон можеше да вкара и трети за гостите, но топката бе изчистена от голлинията от Тарковски.

Бърнли е 15-и с точка повече от „свраките“. В следващия кръг Нюкасъл приема Уест Хем, докато „виненочервените“ гостуват на Манчестър Юнайтед.
Разследват ухапване на футболист в Англия (ВИДЕО)