2. - Англия
  3. ОБЗОР: Тотнъм спря пропадането с победа срещу Астън Вила (ВИДЕО)

ОБЗОР: Тотнъм спря пропадането с победа срещу Астън Вила (ВИДЕО)

Брентфорд шокира Уест Хем в 94-ата минута, вижте резултатите от днешните мачове във Висшата лига

Тотнъм спечели с 2:1 домакинството си на Астън Вила от седмия кръг на английската Висша лига. По този начин "шпорите" сложиха край на серията от три поредни загуби в първенство. Столичани вече са осми с 12 точки, колкото има и Брентфорд, който е седми с по-добра голова разлика.

Резултатът за домакините откри от Пиер-Емил Хойберг в 26-ата минута. Датчанинът се разписа с шут от границата на наказателното поле след асистенция на Сон. Гостите от Бирмингам изравниха в 66-ата минута. Завърналият се след травма Оли Уоткинс изпревари Ерик Дайър и отблизо наказа Юго Лорис. Лукас Моура донесе трите точки за домакините с попадение в 71-ата минута. Отново в епицентъра на събитията се оказа кореецът Сон, който направи страхотен пробив вляво, а след това задмина Кортни Хаус и задължи Моура да вкара на празна врата.

Брентфорд продължи доброто си представяне с успех срещу Уест Хем като гост. "Пчеличтике" спечелиха с 2:1.  Победното попадение падна в 94-ата минута.

В третата минута Мбеумо уцели напречната греда след изстрел от границата на наказателното поле, а секунди след това отново той прати топката покрай вратата.  Гостите поведоха в резултата в 20-ата минута. Разписа се Браян Мбеумо. В 80-ата Джеръд Боуен изравни за Уест Хем след асистенция на Томас Соучек. В добавеното време на срещата Брентфорд стигна до победата. Топката стигна до Йоан Виса, а той с изстрел в левия ъгъл се разписа.

Левстър взе само точка от гостуването си на Кристъл Палас. Мачът между двата тима завърши 2:2. “Лисиците” успяха да вземат отлична преднина през първото полувреме благодарение на головете на Келечи Икеаначо (31) и Джейми Варди (37), но през втората част играчите на Патрик Виера успяха да стигнат до равенството чрез Майкъл Олис (61) и Джефри Шлуп (72), който се бе появил на терена секунди по-рано.