2. - Англия
  3. ОБЗОР: Три гола на Варди стигнаха на Лестър само за 2:2 с Брайтън

ОБЗОР: Три гола на Варди стигнаха на Лестър само за 2:2 с Брайтън

Уест Хем обърна Лийдс за едно полувреме, Евертън настигна лидерите

Джеми Варди вкара три гола, но един в неправилната врата и Лестър направи 2:2 с Бърнли. Звездата на "лисиците" помогна на гостите да поведат, след като прати топката във вратата на съотборника си Петер Шмайхел в 12-ата минута. Той обаче бързо се реваншира с гол за 1:1 в 37-ата. Малко след това Максуел Корнет отново изведе гостите напред, а до последния съдийски сигнал драмата бе голяма. Варди отново намери пътя към правилната врата, но в даденото продължение Бърнли бе на път да открадне трите точки след гол на Крис Ууд. Попадението обаче бе отменено след намесата на VAR.

Уест Хем обърна с 2:1 Лийдс "Елънд Роуд". Домакините откриха в 19-ата с попадение на бразилския национал Рафиня, но след паузата бяха попарени на два пъти. Първо Жуниор Фирпо си вкара автогол, а в последната минута Майкъл Антонио се превърна в големия герой за "чуковете", които заемат седмото място 11 точки, а играчите на Марсело Биелса са 18-и със само 3.

Евертън спечели с 2:0 домакинството си на Норич и и така новаците в елита остават с шест загуби от шест срещи. Първото попадение в срещата падна в 26-ата минута. Тогава реферът Куут се нуждаеше от ВАР, за да отсъди дузпа в полза на "сините". Андрос Таузенд се нагърби с отговорната задача и преодоля Тим Крул. Успехът помогна на Евертън да настигне лидерите. Тимът има 13 точки, колкото Ливърпул, Сити, Челси и Юнайтед. имът на Юрген Клоп все пак вможе да се откъсне, ако подеби Брентфорд в последния мач за деня.