2. - Англия
  3. Порто срази Арсенал на "Драгао"

Порто срази Арсенал на "Драгао"

Порто срази Арсенал на собствения си "Драгао" в последна среща и за двата тима от Група "G" за Шампионската лига. Домакините превъзхождаха именития си съперник през целия мач и можеха да стигнат до по-убедителна победа, но малшансът им попречи.

В началото на срещата още в 25-ата минута Аарън Рамзи от гостите изпробва силен удар, но вратарят на домакините Елтън спаси тима си от гол. В минутите следващите минути тимът на Порто тотално надигра своя съперник и резултатът не закусня. В 39-ата минута Бруно Алвеш засече центриране на Раул Майрелеш от корнер и откри резултата в полза на своя тим. В 54-ата минута Лисандро успя да удвои след силен удар. Рамзи пропусна да намали резултата в 58-ата минута, като това бе последното положение пред вратата на Порто. Хълк имаше възможност да направи 3:0 в последните минути на мача, но ударът му не намери целта.

След тази победа Порто измести Арсенал от лидерската позиция в групата и сега португалският тим завършва на първо място с актив от 12 точки, докато Арсенал е на второ с точка по-малко.