2. - Англия
  3. Резонно нулево равенство между Уест Хем и Портсмут

Резонно нулево равенство между Уест Хем и Портсмут

За първи път "чуковете" не допуснаха гол във Висшата лига.

Отборът на Уест Хем спря своята серия от загуби във Висшата лига, след като постигна равенство 0:0 с Портсмут в мач от 13-ия кръг на Висшата лига игран на „Ъптън Парк” в Лондон. Това бе и първият случай от началото на сезона, в който домакините запазиха вратата си без гол.

След само 1 спечелена точка от 6 мача, домакините започнаха доста неуверено и днешния двубой. В състав на гостите пък личаха имената на трима бивши играчи на „чуковете” – Дейвид Джеймс, Джермейн Дефо, както и Глен Джонсън. Първото чисто положение в срещата бе дело на комбинация именно между Джонсън и Дефо, но Робърт Грийн на вратата на домакините се намеси решително. В 17-ата минута терена за Портсмут принудително напусна Ласана Диара, заменен от Арман Траоре. Гостите от Портсмут като цяло диктуваха темпото, а Крауч и Дефо вещаеха опасност с всяко свое отиграване. За домакините се отличиха младият халф Джак Колисън и партньорът му в халфовата линия Скот Паркър, които опитаха опасни удари към Джеймс.

Джанфранко Дзола бе заложил и на друг младок в състава си – Фреди Сиърс, който обаче разочарова и бе заменен още на полувремето от опитния Матю Етерингтън. През тази втора част нови два опасни удара на Дефо бяха спасени с вещина от Робърт Грийн. Въпреки всичко равенството сякаш прилягаше и на двата тима, които изглеждаха доволни от него. В тази връзка за играч на мача бе определен именно вратарят на домакините Грийн.

Стартови състави:
УЕСТ ХЕМ: Грийн – Илунга (Фобер, 61`), Лукас Нийл, Ъпсън, Колинс, Бехрами, Колисън, Паркър (Мълинс, 75`), Фреди Сиърс (Етерингтън, 46`), Крейг Белъм и Карлтън Коул.
ПОРТСМУТ: Джеймс – Джонсън, Кабул, Памаро, Дистен – Шон Дейвис, Диоп, Белхадж, Диара (Траоре, 17`), Дефо, Крауч (Кану, 75`)

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)