2. - Англия
  3. Симеон Славчев дебютира за Болтън при тежко поражение

Симеон Славчев дебютира за Болтън при тежко поражение

Николай Бодуров титуляр за Фулъм при реми с Бирмингам

Българският полузащитник Симеон Славчев направи дебют за Болтън в дивизия Чемпиъншип в Англия, но тимът му падна 1:4 при гостуването на лидера Дарби Каунти.

Славчев влезе на полувремето на мястото на Лиъм Тротър, но представянето му беше доста плахо. Все пак до почивката овните водеха с 2:0 с голове на Том Инс в 39-ата и на Джеф Хендрик в 45-ата минута. А две минути след началото на второто полувреме Инс вкара и второто си попадение за 3:0. В 51-ата минута гостите върнаха едно попадение чрез Филип Твардзик, който засече с глава центриране на Бари Банън, а в 68-ата минута Хендрик оформи крайното 4:1 с втория си гол в мача.

След това поражение Болтън слезе на 17-о място в класирането с 34 точки, а Дарби взе преднина от 3 пред Борнемут на 1-ата позиция и има 59.

Защитникът Николай Бодуров обичайно е титуляр за Фулъм и днес не беше изключение. Лондончани обаче се задоволиха с домакинско равенство 1:1 с Бирмингам на собствен терен, като двата отбора си размениха бързи ранни голове. Уго Родайега откри резултата за Котиджърс в 5-ата минута, а гостите възстановиха равенството в 14-ата чрез Дейвид Котърил. Българският защитник се представи в доста добра светлина в защитен план, спечели няколко фаула и почти не допусна проблеми. Фулъм е на 16-о място в класирането с 34 точки, а Бирмингам е на 13-о място с 3 точки повече.