2. - Англия
  3. Сити надви Блекбърн с 3:1, Божинов и Петров се появиха като резерви

Сити надви Блекбърн с 3:1, Божинов и Петров се появиха като резерви

Отборът на Манчестър Сити записа победа с 3:1 над тима на Блекбърн при домакинството си от 35-ия кръг на английската Висша лига. Робиньо отново се разписа за „гражданите”, а българите Валери Божинов и Мартин Петров се появиха в игра като резерви. Блекбърн пък записа поредната си загуба като гост и пропусна да си гарантира на 100% оставането в елита.

Домакините от Манчестър Сити започнаха по-добре мача, като Фелипе Кайседо и Елано бяха най-активни в предни позиции за „гражданите”, но и двамата пропуснаха по едно изгодно положение. Все пак се стигна до 27-ата минута, когато Кайседо успя да се разпише. След центриране от ъглов удар на Елано, последва разбъркване в наказателното поле на гостите. Еквадорецът се оказа най-съобразителен и с удар от близо успя да открие резултата.

Само 7 минути по-късно бразилската перла в състава на Сити – Робиньо успя да вкара втори гол за своя отбор. Компани изведе Робиньо на чиста позиция, а бразилецът прати технично топката в далечния ъгъл на Пол Робинсън. В самия край на полувремето преднината на домакините стана класическа, след като Елано реализира отсъдената дузпа за игра с ръка на Гаел Живе.

През втората част темпото на игра видимо падна и възпитаниците на Марк Хюз отстъпиха инициативата на отбора на Блекбърн, който търсеше начин да се върне в мача. В 62-ата минута в игра за домакините се появи Валери Божинов на мястото на автора на първия гол Фелипе Кайседо. Три минути по-късно пък падна гол за Блекбърн. Шей Гивън спаси дузпа на Ел Хаджи Диуф, но Кийт Андрюс бе точен при добавката и направи резултата 3:1. В 78-ата минута в игра се появи и другият българин – Мартин Петров, който смени Елано.

Появата на двамата българи не успя да раздвижи играта на домакините, които просто чакаха края на мача. Блекбърн опита да натисне и да вкара втори гол, но силите на гостите не стигнаха за нищо повече от почетната загуба и така резултатът остана непроменен.

Така с този успех Манчестър Сити вече е на 8-о място с 47 точки в актива си. Блекбърн пък е 15-и с 37 точки.

Манчестър Сити – Блекбърн 3:1

1:0 Кайседо 27’
2:0 Робиньо 34’
3:0 Елано (д) 45’
3:1 Андрюс 66’

: Гивън, Ричарс, Онуоха, Дън, Бридж, Де Йонг, Компани, Айрланд, Елано (Петров 78’), Кайседо (Божинов 62’), Робиньо

Блекбърн
: Робинсън, Ойер, Нелсен, Живе, Уорнък, Диуф, Грела, Тугай (Доран 64’), Гамст-Педерсен, Макарти (Вилянуева 46’), Самба (Андрюс 64’)

Жълти картони: Де Йонг, Кайседо (Манчестър Сити), Ойер, Нелсен, Грела (Блекбърн)

Съдия: Майк Дийн

Стадион: „Дъ Сити оф Манчестър”

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)