2. - Англия
  3. Сити не прости на Уигън - 2:0 (видео)

Сити не прости на Уигън - 2:0 (видео)

Тевес изкова успеха на "гражданите"

Манчестър Сити постигна трудна победа над Уигън с 2:0 в двубой от 5-ия кръг на английския елит.

Мачът се игра на "DW Стейдиъм", а домакините не успяха да ощастливят своите фенове с поне точка срещу значително по-именития тим на Сити.

Резултатът в този мач бе открит в 43-ата минута от Карлос Тевес. Аржентиенцът прехвърли стража на Уигън Али Ал Хабси и даде преднина на своите.

През първото полувреме нямаше повече опасни положения. През второто полувреме "гражданите" играха по-добре и Яя Туре удвои тяхната преднина.

Националът на Кот Д'ивоар бе намерен от Тевес в малкото наказателно поле в 70-ата минута и сложи край на мъките на Уигън.

След този мач, Сити е на 4-о място в класирането с актив от 8 спечелени точки.

Уигън пък е на 18-о място в класирането с 4 спечелени точки.

УИГЪН - МАНЧЕСТЪР СИТИ 0:2

УИГЪН: Ал Хабси, Бойс (65 - Стам), Гохури, Алкараз, Фигероа, Н'Зогбия (86 - Моусес), Томас, Макартни, Диаме (86 - Уатсън), Родалега, Ди Санто

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Харт, Ричардс, Компани, Коло Туре, Сабалета, Де Йонг, Яя Туре (74 - Жо), Бари, Силва (72 - Джонсън), Милнър, Тевес (88 - Райт-Филипс)
ОБЗОР: Ливърпул с класика до почивката, Тотнъм и Вила с обрати до 3:1 (ВИДЕО)

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)