2. - Англия
  3. Сити оцеля на дузпи, след уникална драма в Дания

Сити оцеля на дузпи, след уникална драма в Дания

Момчетата на Марк Хюз не издържаха само още 5 минути и трябваше да чакат късмета на дузпите

Отборът на Манчестър Сити изживя истинска драма при гостуването си на Олборг в срещата реванш между двата отбора от осминафиналите на турнира за Купата на УЕФА. "Гражданите" пристигнаха на датска земя с 2 гола аванс от първия мач и успяха да го запазят до 85-ата минута на реванша, когато Олборг направи 1:0, а в последната минута от редовното време спорна дузпа в полза на домакините изравни общия резултат до 2:2. След 2 продължения от по 15 минути, двата отбора не направиха нищо по-интересно и решиха крайния победител на ролетката на дузпите, където Олборг бе предаден от своя капитан Аугустинунсен и напусна надпреварата след общ резултат 2:2 и 3:4 при дузпите.

Срещата започна по-добре за гостите от Манчестър и още в първите минути Райт-Филипс и Айрланд можеха да открият резултата, но пропуснаха от изгодни позици. Към 15-ата минута Кака проби добре в наказателното поле, но в последния момент бранител на гостите парира неговия удар. След опасни първи 15-ина минути, двата отбора видимо намалиха темпото и не създадоха нищо по-интересно.

През втората част Олборг започна да хвърля всички сили в атака и притискаше максимално своя съперник, но без особен успех. Манчестър Сити пък играеше предимно на контраатаки, като по веднъж Робиньо и Еванс имаха отлични възможности, но и в двата случая топката премина встрани от целта.

И така двата отбора опитваха да се надиграят, но без успех. Все пак се стигна до 85-ата минута, когато Шелтон от състава на Олборг си проправи място в наказателното поле на Сити и с мощен удар препарира Гивън за 1:0. Домакините се втурнаха с всички сили напред в оставащото време и в самия край на мача стигнаха до така мечтаното второ попадение. След центриране на Якобсен, топката срещна ръката на Еванс и главният съдия отсъди дузпа в полза на домакините. На таблото светеше 93-ата минута, но това не стресна потърпевшия Якобсен, който заби топката с мощен шут над Гивън и докара мача до продължения.

Укрилени от двете късни попадения, домакините от Олборг продължиха да играят по-силно от своя съперник и атакуваха непрестанно в през първото продължение, но не стигаха до опасни положения. Нападателите на домакините не бяха достатъчно остри и не затрудниха отбраната на Сити. Гостите пък почти не създаваха опасни атаки, като единствено Шон Райт-Филипс бе изключително активен в предни позиции.

Резултатът остана такъв след първото продължение и пред двата отбора останаха 15 минути да решат всичко с нов гол, или да дочакат ролетката при дузпите. Футболистите обаче изглеждаха твърде уморени и не успяха да сътворят нещо по-опасно. На терена царуваха нарушенията и грешните подавания, и по всичко личеше, че се чакат дузпите. Така и стана. След изморителни за тялото 120 минути, сега футболистите трябваше да усетят напрежението от тази част на футбола.

Олборг
: Заза, Богелунд, Нилсен, Якобсен, Бюшамп, Дю (Номвете), Йохансон, Аугустинунсен, Кака (Кристенсен), Ризгард (Трейси), Шелтон

Манчестър Сити: Гивън, Ричардс, Дън, Онуоха, Бридж (Гаридо), Райт-Филипс, Сабалета, Компани (Елано), Айрланд, Робиньо (Кайседо), Еванс

Жълти картони
: Бюшамп, Ризгард (Олборг), Компани, Райт-Филипс (Манчестър Сити)

Стадион
: "Олборг"

Съдия
: Стефан Лено

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)