2. - Англия
  3. Сити превзе „Крейвън Котидж” и се озова на 5-ото място, засега

Сити превзе „Крейвън Котидж” и се озова на 5-ото място, засега

"Гражданите" биха евробоеца Фулъм с 2:1 след попадения на Санта Крус и Тевес

Манчестър Сити излезе на 5-ото място във Висшата лига на Англия, след като постигна едва петата си победа като гост този сезон. „Гражданите” сломиха съпротивата на евробоеца Фулъм, който през седмицата разби италианския Ювентус с 4:1 за Лига Европа. Роке Санта Крус и обичайният заподозрян Карлос Тевес донесоха успеха за тима на Роберто Манчини. Сега Сити е пети с 53 точки от 29 мача, с две по-малко от четвъртия Тотнъм (30 мача), с две пред Ливърпул (31) и с 3 пред Астън Вила (29).

„Гражданите” решиха двубоя в своя полза още през първото полувреме, когато паднаха две от попаденията. Първо Роке Санта Крус откри за гостите в 7-ата минута, когато Тевес намери Крейг Белъми вдясно, ударът на уелсеца от границата не пеналтерията се отклони в Аарън Хюз и се върна на страничната греда, където Роке Санта Крус отбеляза четвъртия си гол за сезона.

Дъф можеше да изравни в 10-ата минута от воле, което обаче излезе в аут.

Така се стигна до 36-ата минута. Тогава Карлос Тевес реализира 22-ия си гол за сезона, след като получи топката от Крейг Белами, в свой стил мина през Крис Смолинг и с десния крак проби за втори път вратата на Фулъм.

В началото на второто полувреме Манчестър Сити можеше да направи преднината си класическа. Изстрел на Адам Джонсън срещна страничната греда.

Четвърт час преди края Фулъм намали резултата. Гарет Бари игра с ръка в наказателното поле и страничният рефер сигнализира, че трябва да бъде отсъдена дузпа. Дани Мърфи върна лондончани в мача.

До края Стефано Окака Чука имаше най-добрата за Фулъм да изравни, но ударът му мина встрани от целта.

Така добрата домакинска серия на Фулъм от три поредни победи бе прекратена. Тимът на Рой Ходжсън е 10-и с актив 38 точки.

Двубоят в Лондон бе наблюдаван от 25 359 зрители.

Българинът в тима на Манчестър Сити Мартин Петров е дълготрайно контузен и не бе в групата.

Гуардиола преди Арсенал: Сега не е важно

Де Бройне виси за дербито

Тен Хаг обеща различен Юнайтед срещу Кристъл Палас

Двата тима играят в събота

Юнайтед събаря "Олд Трафорд"?

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)