2. - Англия
  3. Сити продължава да гази, този път жертва бе Помпи

Сити продължава да гази, този път жертва бе Помпи

Адебайор бе героят за „гражданите”, Мартин Петров не се появи в игра, а Портсмут остава на дъното без спечелена точка

Отборът на Манчестър Сити записа трета поредна победа от три мача от началото на сезона в английската Висша лига. Този път възпитаниците на Марк Хюз победиха като гост тима на Портсмут с минималното 1:0 и показаха страхотна игра както в атака, така и в защита.

Най-новото попълнение в селекцията на „гражданите” Джолен Лескът сформира страхотно партньорство в центъра на отбраната, заедно с новия капитан на тима Коло Туре. Двамата почти не дадоха шанс на Помпи да затрудни сериозно Шей Гивън. Българинът Мартин Петров пък остана на резервната скамейка през всичките 90 минути и не се появи в игра.

Единственото попадение в срещата падна в 20-ата минута и бе дело на привлечения от Арсенал Емануел Адебайор. Гарет Бари центрира отлично от ъглов удар, тогоанецът се извиси над отбраната на домакините и с мощен удар с глава прониза Бегович за 0:1.

Въпреки гола, „гражданите” продължиха да бъдат по-добрият тим на терена и на няколко пъти можеха да удвоят преднината си, но пропуски направиха Адебайор, Тевес и Белами. В самия край на срещата пък Дейв Нюджънт можеше да изравни за Портсмут от чиста позиция, но не успя да отправи хубав удар и Гивън спаси без проблем.

Така с тази победа Ман Сити продължава да има пълен актив от точки – 3 победи от 3 мача и 4-о място за „гражданите”, които изостават на 3 точки то лидерите Тотнъм и Челси, но имат и мач по-малко. Портсмут пък се закотви на последното 20-о място без спечелена точка.

Тен Хаг обеща различен Юнайтед срещу Кристъл Палас

Двата тима играят в събота

Юнайтед събаря "Олд Трафорд"?

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)