2. - Англия
  3. Сити съсипа Арсенал за "Карлинг Къп"

Сити съсипа Арсенал за "Карлинг Къп"

Манчестър Сити победи Арсенал с 3:0 и 46 015 зрители на „Сити ъф Манчестър” видяха класирането на „гражданите” за полуфиналите в турнира за „Карлинг Къп”.

Манчестър Сити победи Арсенал с 3:0 и 46 015 зрители на „Сити ъф Манчестър” видяха класирането на „гражданите” за полуфиналите в турнира за „Карлинг Къп”.

Точни през втората част за тима на Марк Хюз бяха Карлос Тевес, Шон Райт-Филипс и Владимир Вайс.

Венгер за пореден път заложи на по-младите си футболисти в този турнир, докато Хюз пусна в игра всичките си титуляри. Българинът Мартин Петров пък не бе включен в групата на домакините за мача.

През първата част много активен в тима на „небесносините” бе Райт-Филипс. Английският национал постоянно тормозеше защитата на „артилеристите”, но той, Емануел Адебайор, Карлос Тевес и Крейг Белами не се възползваха от добрите възможности, които се откриха пред тях.

В средата на полувремето отличен шанс за гостите от Лондон пропиля мексиканският нападател Карлос Вела след пас на Джак Уилшир.

5 минути след подновяването на играта Сити стигнаха до откриване на резултата. Томаш Росицки загуби една топка, Тевес я овладя, напредна мощно в полето на „топчиите” и не даде шанс на Лукаш Фабиански за 1:0 след страхотен шут като "коженото кълбо" влезе в мрежата с помощта на горната греда.

В 69-ата минута преднината на домакините от Манчестър стана още по-убедителна. Райт-Филипс блесна с отличен пробив, справи се с Микаел Силвестре и с хубав диагонален удар в горния десен ъгъл на Фабиански направи 2:0.

Малко по-късно главният съдия Крис Фой в мача пожали Арсенал като не показа червен картон на Алекс Сонг за груб фаул срещу Стивън Айрланд, който се откъсваше сам срещу Фабиански.

Футболистите на Венгер не сътвориха нищо запомнящо се пред вратата на Гивън, а от своя страна Сити стигна до трети гол.

Белами взе топката в собствената си половина, пое по левия фланг, премина като на шега през Рамзи и Сонг, нахлу в наказателното поле и намери отлично резервата Владимир Вайс, който оформи крайното 3:0.

Две минути по-късно Фран Мерида уцели гредата, но почетен гол за Арсенал не падна и тимът записа трета поредна загуба във всички турнири. Сити пък чакат съперника си на полуфиналите. "Гражданитее" спряха неприятната си серия от 7 поредни равенства във Висшата лига, с успех за "Карлинг Къп".

МАНЧЕСТЪР СИТИ – АРСЕНАЛ 2:0
(1:0) Тевес 50’
(2:0) Райт-Филипс 69’
(3:0) Вайс 89’

МАНЧЕСТЪР СИТИ:
Гивън; Ричардс, Туре, Лескът, Бридж; Райт-Филипс (77’ Вайс), Айрланд, Бари, Белами; Тевес (74’ Компани), Адебайор

АРСЕНАЛ: Фабиански; Ебуе, Сонг, Силвестре, Траоре; Ийстмънд (68’ Уот), Мерида, Рамзи, Росицки, Уилшир; Вела

Жълти картони: Белами, Компани (МС), Сонг, Силвестре, Траоре, Ийстмънд, Рамзи, Уилшир
Стадион: „Сити ъф Манчестър”, 46 015 зрители
Съдия: Крис Фой

Тен Хаг обеща различен Юнайтед срещу Кристъл Палас

Двата тима играят в събота

Юнайтед събаря "Олд Трафорд"?

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)