2. - Англия
  3. Спортинг се подигра с Евертън – 3:0

Спортинг се подигра с Евертън – 3:0

"Карамелите" остават без трофей и се прибират с наведени глави

Спортинг (Лисабон) победи английския Евертън с 3:0 в реванша от 1/16 финалите на Лига Европа. След като изоставаха с 1:2 от първия мач на „Гудисън”, днес португалците излязоха напълно пременени и прегазиха „карамелите”.

Голове на Мигел Велосо, Педро Мендеш и Матиас Фернандес през второто полувреме докараха до абсолютна наслада феновете по трибуните на „Жозе Алваладе”, а Дейвид Мойс и компания трябва да се примирят, че и този сезон остават без трофей.

През първото полувреме футболът на практика липсваше, въпреки доминацията на Спортинг. Единственото по-интересно положение бе гредата на Яник Джало от пряк-свободен удар.

Мигел Велосо изведе домакините напред в резултата в 64-ата минута. Той бе отлично изведен в наказателното поле и с диагонален удар не остави никакви шансове на Тим Хауърд. Удар на Педро Мендеш от 22 метра в 77-ата минута се рикошира и изненада вратаря на гостите, което окончателно ги сломи. Третият гол олицетвори изцяло разликата между двата тима. Матиас Фернандес ефектно премина защитник на „карамелите”, а после си поигра още малко в наказателното поле преди да прати топката за трети път в мрежата на англичаните.

Стивън Пиенар и Луис Саха имаха най-добрите шансове да отбележат за Евертън, но съдбата не бе на тяхна страна тази вечер. Единственото положително нещо за гостите от Острова бе появата на Фил Ягиелка като резерва през второто полувреме след дълготрайна контузия.

На 1/8 финалите Спортинг среща Атлетико (Мадрид).

ОБЗОР: Ливърпул с класика до почивката, Тотнъм и Вила с обрати до 3:1 (ВИДЕО)

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)