2. - Англия
  3. Стенли и Вила чакат своя съперник на полуфиналите във "ФА Къп"

Стенли и Вила чакат своя съперник на полуфиналите във "ФА Къп"

Бирмингамци обърнаха Рединг с 4:2 в страхотен мач на "Мадейски Стейдиъм", Карю с хеттрик

Капитанът на Астън Вила и български национал Стилиян Петров ще играе в полуфиналите на турнира за Купата на Англия.

Днес бирмингамци надделяха с 4:2 над Рединг на негостоприемния им стадион „Мадейски” и ще играят в заключителната фаза на надпреварата.

Стенли бе цял мач на терена, а в герой за Вила се превърна норвежкият таран Джон Карю, който реализира хеттрик. Успехът на тима воден от Мартин О’Нийл обаче не дойде никак лесно, след като Рединг водеше с 2:0 на почивката.

Убиецът на гиганти, както вече се наричат „кралските поданици”, който през тази година се справиха с тимовете на  УБА, Бърнли, Ливърпул, започнаха страхотно срещата и след два гола на Шейн Лонг взеха комфортна преднина.

В 27-ата минута след изпълнение на ъглов удар Милс свали топката към Лонг и ирландският национал откри резултата. В 42-ата минута Кебе направи страхотен пробив по дясното крило, пусна към Лонг, който реализира за 2:0. Само преди броени часове можехте да прочете интервю на играча в нашия сайт.

През втората част обаче Вила излязоха като преобразени и тимът стигна до пълен обрат. В 47-ата минута след асистенция на Карю, английското крило Ашли Йънг върна бирмингамци в мача. В 51-ата самият Карю се възползва от центриране на Даунинг и изравни за 2:2.

Само 6 минути по-късно норвежкият таран направи 3:2 след пас на Уорнък. Този резултат се запази до самия край, когато Карю оформи своя хеттрик след точно изпълнена дузпа.

4:2 за Вила и тимът на О’Нийл вече чака съперника си на полуфиналите. Стенли и неговите съотборници не успяха да спечелят „Карлинг Къп”, но са близо до финал във „ФА Къп”.

Тен Хаг обеща различен Юнайтед срещу Кристъл Палас

Двата тима играят в събота

Юнайтед събаря "Олд Трафорд"?

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)