2. - Англия
  3. „Топчиите” изстреляха Грант от „Болейн Граунд” (видео)

„Топчиите” изстреляха Грант от „Болейн Граунд” (видео)

Арсенал бе далеч по-добрият отбор в лондонското дерби и заслужено спечели с класически резултат

Трудните моменти за феновете на Уест Хем продължиха и в лондонското дерби срещу Арсенал от 23-ия кръг на Висшата лига, загубено с 0:3.

Верните привърженици на „чуковете”, който изпълниха „Болейн Граунд” в съботния ден, въпреки последната позиция на своите любимци във временното класиране, станаха свидетели на поредната футболна лекция, изнесена на отбора.

Защото класическата загуба определено можеше да бъде далеч по-изразителна, ако „артилеристите” имаха малко повече късмет или поне бяха показали малко повече концентрация пред гола.

Гостите имаха териториално и игрово превъзходство през почти всичките 90 минути на срещата, като фатална за домакините се оказа 13-ата минута, в която те се озоваха в ролята на догонващи в резултата. Той бе открит от Робин ван Перси, който напомни за най-добрата си форма с красив гол след пробив на Уолкот отдясно, където се подвизаваше направилия ужасяващ дебют с екипа на „чуковете” Уейн Бридж.

Бившият краен бранител на Манчестър Сити има основна вина и за трите попадения на „артилеристите”. Малко след първото попадение, момчетата на Арсен Венгер бяха близо и до второ, но страховит изстрел на Робин ван Перси разтресе лявата греда на Роб Грийн.

„Топчиите” все пак взеха своето четири минути преди почивката, когато точен в тяхна полза бе коствалият много главоболия на Бридж - Тео Уолкът. Нисичкият бранител се възползва от миг колебание у бившия английски национал и направи безпомощен за втори път стража на домакините.

В 77-ата минута дебютът на Уейн Бридж се вгорчи още повече, когато той бе надбяган за пореден път от Уолкът и извърши ненужно нарушение в собственото си наказателно поле, което доведе до дузпа, превърната в гол от Робин ван Перси.

Поредното поражението на Уест Хем показа нагледно колко нужна е промяната в този отбор, като - според голяма част от медиите на Острова - това бе и последният мач на Аврам Грант начело на тима.

Израелецът имаше предостатъчно време, за да покаже, че е способен да се справи със задачата да води един от най-обичаните и силно подкрепяни отбори на Острова, но не успя и това по всяка вероятност ще му коства работата.

Тази вечер Грант отново показа неадекватност в някои ситуации, след като замени представилият се на ниво Фреди Сиърс в средата на втората част, а остави на терена Уейн Бридж, докато последният не се контузи.

Бъдещето на наставника обаче надали вълнува кой знае колко гостите, които си тръгнаха с трите точки и вече имат общо 43 в своя актив и изостават само с две от лидера Манчестър Сити, а са с мач по-малко от „гражданите”.

След тази нощ Уест Хем остана закотвен на дъното с 20 точки от 23 изиграни двубоя, а почти сигурно – остана и без треньор, тъй като след мача Аврам Грант застана пред феновете, аплодира ги, а после хвърли своя шал с цветовете на клуба към тях и им помаха... за "сбогом".

Стартови състави:

Уест Хем: Грийн, Фубер, Томкинс, Ъпсън, Бридж (’89 Франк Нобъл), Спектър, Ковач,  Марк Нобъл (’20 Боа Морте), Сиърс (’64 Барера), Коул, Хайнс;

Арсенал: Шчесни, Ебуе, Джуру, Кошчелни, Клиши, Сонг, Уилшър, Уолкот (’90 Гибс), Фабрегас (’81 Денилсон), Насри (’88 Аршавин), Ван Перси;

ОБЗОР: Ливърпул с класика до почивката, Тотнъм и Вила с обрати до 3:1 (ВИДЕО)

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)