2. - Англия
  3. Тотнъм отново се спаси след гол от дузпа на Солдадо (ВИДЕО)

Тотнъм отново се спаси след гол от дузпа на Солдадо (ВИДЕО)

Новото попълнение донесе нови три точки за „шпорите“ след попадение от 11-метров наказателен удар

Отборът на Тотнъм взе втора поредна победа във Висшата лига, като за втори пореден път тя бе извоювана благодарение на гол от дузпа на новото попълнение Роберто Солдадо. „Шпорите“ бяха по-добрият отбор на терена през по-голямата част от двубоя и въпреки това остават съмнения, както в първия кръг, че Тотнъм не разполага с футболисти, които да вкарват създадените положения.

Тотнъм бе по-добрият отбор през първото полувреме, като пропусна няколко възможности за гол. В 21-вата минута Уокър и Паулиньо направиха добро двойно подаване, англичанинът центрира в наказателното поле, а Ашли Уилямс в опита си да изчисти топката удари лявата греда на Ворм. При добавката Паулиньо стреля силно, но точно в тялото на стража на Суонси.

„Лебедите“ отговориха с добър на Джонджо Шелви, като и Уго Лорис успя да покаже класа. 10-ина минути по-късно отново Паулиньо имаше възможност да открие резултата, но ударът му от воле не успя да намери очертанията на вратата на гостите.

Минута преди края на полувремето съдията направи голяма грешка и вместо да отсъди дузпа в полза на „шпорите“, даде само нарушение. Шелви фаулира Таунзенд на около метър в наказателното поле, последва съдийски сигнал, но за пряк свободен удар, вместо за дузпа. Футболистите и феновете на Тотнъм не можеха да повярват на очите си, като всичко това се случи от близката страна и на страничния рефер, който също не реагира.

В началото на втората част Тотнъм отново пропусна да отбележи. Андрюс Таунзенд шутира с левия крак извън наказателното поле, като ударът му мина на сантиметри над напречната греда на Ворм.

В 57-ата минута Андрюс Таунзенд си върна на рефера за неотсъдената дузпа в края на първата част, като съдията се хвана на негова симулация в наказателното поле и посочи бялата точка. За топката застана Роберто Солдадо и отбеляза. Това е вторият гол за Солдадо и вторият след от дузпа, след като дойде през лятото от Валенсия.

В 72-рата минута Суонси можеше да изравни. След изпълнение на свободен удар, последва центриране на Пабло Ернандес в наказателното поле на домакините, където Чико Флорес шутира от въздуха, но Уго Лорис се справи с вещина.

В края на двубоя при една чудесна контра на домакините Паулиньо отново имаше шанс да се разпише, но срещу него отново се изправи Ворм, който спаси всичко в този двубой, освен дузпата.

След втората си победа с 1:0 тимът на Тотнъм се изкачва до втората позиция, а Суонси е на дъното, като „лебедите“ са единственият отбор без спечелена точка във Висшата лига след два изиграни кръга.

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)