2. - Англия
  3. Тотнъм победи Брайтън в голяма драма и гол дълбоко в продълженията (ВИДЕО)

Тотнъм победи Брайтън в голяма драма и гол дълбоко в продълженията (ВИДЕО)

"Шпорите" стигнаха до ценните три точки

Тотнъм успя да победи Брайтън в драматичен мач от 24-ия кръг на Висшата лига, който завърши 2:1. Паскал Грос даде аванс на „чайките“, но с голове на Папе Матар Сар и Бренан Джонсън лондончани стигнаха до успеха, с който събраха 47 точки и се изкачиха на 4-ото място във временното класиране. Брайтън пък остава 8-и с 35 точки.

Мачът на „Тотнъм Хотспър Стейдиъм“ започна чудесно за гостите, които имаха шанс да поведат в резултата след минута игра, когато топката стигна до Дани Уелбек, но шутът му бе спасен от Гуилелмо Викарио.

След 16 минути игра Мики ван де Вен фаулира Уелбек в наказателното поле и Самюел Барът отсъди дузпа за „чайките“. Зад топката застана Паскал Грос, който в 17-ата минута преодоля Викарио и даде аванс на гостите.

Тотнъм изравни след час игра. Тогава Деян Кулушевски изработи добър шанс за „шпорите“, като Люис Дънк опита да изчисти топката, но тя стигна до Папе Матар Сар и той изравни с удар от близка дистанция.

В 77-ата минута Ансу Фати стигна до една отскочила топка и стреля, но я прати покрай десния страничен стълб.

Драмата стана пълна в 6-ата минута на добавеното време, когато Ричарлисон тръгна на пробив през центъра. Последна пас наляво към Хюн-мин Сон, който центрира по земя успоредно на голлинията и на далечната греда Бренан Джонсън вкара топката в мрежата, пращайки в екстаз домакинските привърженици и донасяйки трите точки на „шпорите“.

Защо селекционерът на Англия не пее химна?