2. - Англия
  3. Тотнъм с 2 от 2 победи, справи се и с "вълците" (ВИДЕО)

Тотнъм с 2 от 2 победи, справи се и с "вълците" (ВИДЕО)

Лондончани победиха с минималното 1:0

Тотнъм продължава с отличния старт на сезона във Висшата лига под ръководството на Нуно Еспирито Санто. „Шпорите“ постигнаха втора последователна минимална победа с 1:0, като този път се наложиха като гост на Уулвърхемптън на „Молиню“. Единственото попадение бе реализирано от Деле Али в 9-ата минута от дузпа.

Новината от „Молиню“ е завръщането на Хари Кейн в игра за Тотнъм. Той влезе в 72-ата минута на мястото на Хюн-мин Сон.

Съдията Стюарт Атуъл свири дузпа за Тотнъм още в 8-ата минута за нарушение на Жозе Са. Наказателният удар бе реализиран от Деле Али в 9-ата минута и „шпорите“ поведоха с 1:0.

Футболистите на Уулвърхемптън имаха претенции за дузпа в 14-ата минута. Съдията разгледа ситуацията с ВАР и бе взето решение, че няма основание да бъде отсъдена такава.

Пред Раул Хименес се откри добра възможност в 28-ата минута, но ударът му не беше точен и топката излезе в аут.

Уулвърхемптън пропусна чудесна възможност да изравни резултата в 60-ата минута, но ударът на Тринкао бе спасен от Юго Лорис.

Две минути по-късно „вълците“ направиха фрапантен пропуск. Раул Хименес отне топката в центъра на терена, след което пусна перфектен извеждащ пас към Адама Траоре, който бе сам срещу Юго Лорис, но френският вратар успя да отрази удара му с крак.

Уулвърхемптън пропусна нова добра възможност в 63-ата минута, когато топката бе центрирана в наказателното поле на Тотнъм, където Раул Хименес стреля с глава, но над напречната греда в аут. В 64-ата минута Фернандо Марсал стреля с глава, но над напречната греда на вратата на Лорис.

Стивън Бергвайн отправи опасен удар в 66-ата минута от границата на наказателното поле на Уулвърхемптън, но Жозе Са плонжира и спаси. След това отбитата топка попадна в Сон, който стреля, но в тялото на португалския вратар на „вълците“, който направи ново спасяване.

Жоао Моутиньо стреля от границата на наказателното поле на Тотнъм в 69-ата минута, но над напречната греда в аут.

Хари Кейн влезе в игра в 72-ата минута на мястото на Сон и десет минути по-късно пред английския национал се откри страхотен шанс да вкара, но ударът му бе спасен от Жозе Са.

Тотнъм бе близо до това да реализира втори гол в 86-ата минута, но ударът на Бергвайн бе спасен от Са.

Уулвърхемптън имаше последен шанс да вкара изравнителен гол в първата минута на добавеното време на срещата, но Юго Лорис спаси удара на Фабио Силва.

След тази победа Тотнъм вече има 6 точки, докато Уулвърхемптън претърпя втора поредна загуба и все още няма отбелязан гол в първенството.