2. - Англия
  3. Тотнъм се позабавлява за 5:0 срещу тим от осма дивизия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тотнъм се позабавлява за 5:0 срещу тим от осма дивизия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Винисиус вкара три гола, 16-годишен също се разписа, "шпорите" продължават в четвърти кръг на ФА Къп

Тотнъм не допусна изненада и победи с лекота мача си от третия кръг на турина ФА Къп срещу осмодивизионния ФК Марийн. "Шпорите" се позабавляваха за 5:0 на стадиона на скромния си съперник - "Росет Парк". Тимът на Жозе Моуриньо уби интригата още през първите 45 минути. Три от попаденията отбеляза Винисуис, един добави Лукас Моура. Крайният резултат офарми 16-годишният Алфи Дивайн.

За пръв път в историята на турнира се срещат отбори с толкова голяма разлика помежду им - 165 места. На стадиона нямаше привърженици заради пандемията от коронавирус. Въпреки това домакините продадоха над 23 хиляди виртуални билета в социалните мрежи.

Напълно очаквано Тотнъм доминираше от самото начало. В 6-ата минута вратарят на домакините Бейли Песант трябваше да се намесва след удар на Деле Али.

В 20-ата минута домакините пропуснаха най-добрата си възможност за гол в срещата. Кенгни проби през центъра и опита удар от дистанция. За късмет на Тотнъм, топката срещна напречната греда на вратата, пазена от Джо Харт.

Три минути по-късно лондончани излязоха напред в резултата. Деле Али центрира към Винисиус, който овладя в наказателното поле и успя да реализира за 1:0.

В 30-ата минута Тотнъм удвои аванса си. Деле Али намери с дълго подаване Мат Дохърти. Той опита да вкара с удар от въздуха, но Песант спаси. Последва обаче добавка на Карлос Винисиус, който удвои головата си сметка и аванса на своя тим – 2:0.

Секунди по-късно Лукас Моура изстреля топовен шут от пряк свободен удар, с който матира противниковия страж. В 36-ата минута Тотнъм покачи на 4:0. Гостите организираха многоходова атака, която матира отбраната на Марийн. Топката стигна до Винисиус и бразилецът оформи своя хеттрик.

През втората част Тотнъм понамали оборотите, а Жозе Моуриньо даде шанс на някои от юношите на клуба. В 53-тата минута Винисиус пропусна от чиста позиция да вкара четвъртия си гол от началото на мача.

Час игра след началото 16-годишният юноша на Тотнъм Алви Дивайн, който се появи в игра от резервната скамейка вкара дебютния си гол в мъжкия футбол със страхотен удар.

В 69-ата минута Гарет Бейл стреля от пряк свободен удар, но стражът на домакините успя да избие. В заключителните минути от срещата Винисиус пропусна още един страхотен шанс да отбележи четвъртия си гол в мача.
Разследват ухапване на футболист в Англия (ВИДЕО)