2. - Англия
  3. Тотнъм започна с класика над Тромсьо

Тотнъм започна с класика над Тромсьо

Джермейн Дефоу се завърна с два гола за "шпорите"

Отборът на Тотнъм започна уверено участието си в Лига Европа. Възпитаниците на Андре Вилаш-Бояш победиха с 3:0 у дома тима на Тромсьо. Джермейн Дефоу бе точен на два пъти за домакините, а Кристиан Ериксен оформи крайния резултат минути преди края на двубоя.

Домакините започнаха ударно двубоя и още в 21-вата минута Джермейн Дефоу откри резултата. Английският нападател бе изведен зад отбраната на гостите, вратарят на Тромсьо излезе в опит да спре Дефоу, но голмайстора с лекота го прехвърли за 1:0.

Осем минути по-късно отново Дефоу бе в прегръдките на съотборниците си. Холтби изведе англичанина, който навлезе в наказателното поле и успя да промуши топката между краката на защитник на Тромсьо и покрай плонжа на стража на гостите, удвоявайки аванса на „шпорите“.

Минути преди края на двубоя Тотнъм отбеляза и трето попадение. Новото попълнение на „шпорите“ Кристиан Ериксен се разписа за първи път за лондончани. Датчанинът отбеляза прекрасно попадение с удар извън наказателното поле в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Салман.

В другия двубой от групата Шериф и Анжи направиха нулево реми.

Тотнъм е едноличен лидер в групата след ппървите двубои, Анжи и Шериф имат по една точк, а Тромсьо е последен с 0.

ОБЗОР: Ливърпул с класика до почивката, Тотнъм и Вила с обрати до 3:1 (ВИДЕО)

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)