2. - Англия
  3. Тунчев с час игра, Лестър приключи сезона с победа

Тунчев с час игра, Лестър приключи сезона с победа

Българинът се появи като резерва в 30-ата минута

Българският бранител на Лестър Александър Тунчев записа час игра при успеха на своя Лестър над Ипсуич с 4:2 в мач от последния 46-и кръг на английската Чемпиъншип.

29-годишният бивш защитник на ЦСКА и Локо (Пловдив) се завърна в официален мач преди две седмици, когато се появи в последната минута при успеха над Уотфорд отново с 4:2, след като преди това 19 месеца лекуваше контузия.

Сега Тунчев се появи като резерва в 30-ата минута, при резултат 1:0 в полза на „лисиците”, след като Анди Кинг бе открил резултата.

До края на първата част домакините вече водиха с класическа преднина, след като Якубу Айкбени и Юки Абе също се разписаха, а след почивката гостите вкараха два гола в рамките на две минути, чрез Ледбитър от дузпа в 69-ата и Уикам в 70-ата, преди Камара да оформи крайния резултат в 72-ата минута.

Така възпитаниците на Свен Горан Ериксон събраха 67 точки през кампанията и останаха в горната половина на таблицата, но не успяха  да се класират за плейофите за влизане във Висшата лига.