2. - Англия
  3. В АНГЛИЯ: Лестър на точка от върха след класика (ВИДЕО)

В АНГЛИЯ: Лестър на точка от върха след класика (ВИДЕО)

„Лисиците“ отчаяха Брайтън за едно полувреме, Мадисън и Варди блестят

Лестър вече е само на точка от лидера Тотнъм, след като спечели с класическото 3:0 домакинството си на Брайтън от 12-ия кръг на английската Висша лига.

„Лисиците“ отказаха своите гости още през първото полувреме и вече са трети във временното класиране с 24 точки, като имат с 14 повече от своите опоненти.

Мачът започна с по една ситуация за двата отбора, но после хората на Брендън Роджърс овладяха инициативата.

В 27-ата минута Джейми Варди удари греда, след което Джеймс Мадисън овладя и откри резултата с удар по земя.

Лестър продължи да притиска съперника си и в 41-ата минута удвои преднината си.

Тогава Джейми Варди бе на ръба на засадата, но в редовна позиция и успя да засече отлично центриране отдясно – 2:0.

Минута преди края на първото полувреме Джеймс Мадисън оформи класиката с втория си гол в срещата, който бе изключително красив.

През втората част Брайтън опита да стигне поне до почетно попадение, но Лестър удържа преднината си, а Каспер Шмайхел запази мрежата си суха.
Тен Хаг обеща различен Юнайтед срещу Кристъл Палас

Двата тима играят в събота

Юнайтед събаря "Олд Трафорд"?

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)