2. - Англия
  3. В АНГЛИЯ: Лестър вкара пет на последния (ВИДЕО)

В АНГЛИЯ: Лестър вкара пет на последния (ВИДЕО)

Келеши Ихеаначо се отличи с хеттрик, "лисиците" излязоха втори

Лестър разби с 5:0 Шефилд Юн в мач от 28-ия кръг на Висшата лига. Келеши Ихеаначо се отличи с хеттрик, едно попадение добави Перес, а Ампаду от гостите си вкара автогол. Благодарение на успеха „лисиците“ излязоха на второ място във временното класиране с 56 точки, с две повече от Ман Юнайтед, който по-късно днес приема Уест Хем. Шефилд е последен с 14 т.

Тимът на Брендън Роджърс можеше да поведе още в 12-ата минута, но ударът на Перес се отби в десния страничен стълб. В 39-ата минута Джейми Варди пусна към Ихеаначо, който само трябваше да насочи топката в мрежата на Рамсдейл за 1:0.

Малко след началото на втората част защитата на Шефилд успя да блокира изстрел на Варди. Девет минути след това нападателят получи пас в наказателното поле и веднага стреля, но Рамсдейл се отличи със спасяване.

В 64-ата минута Перес получи на границата на наказателното поле и прати топката в левия ъгъл за 2:0. Пет минути по-късно Варди отново асистира на Ихеаначо, който насочи топката в опразнената врата.

В 78-ата минута Ихеаначо със силен изстрел оформи своя хеттрик. Две минути след това Ампаду засече топката в собствената си мрежа.
Разследват ухапване на футболист в Англия (ВИДЕО)