2. - Англия
  3. В Англия: Манчестър Юнайтед погледна към финала в Рим

В Англия: Манчестър Юнайтед погледна към финала в Рим

Манчестър Юнайтед с минимално 1:0 срещу Арсенал”, съобщава Ройтерс. „Първият полуфинал от Шампионската лига между тимовете на Манчестър Юнайтед и Арсенал завърши 1:0. Срещата се игра пред 74 733 зрители на стадион „Олд Трафорд”. Единственият гол в срещата падна след 17 минути игра, когато Джон О’Шей се възползва от пас на Майкъл Карик и не остави шансове на Мануел Алмуния. Като цяло обаче испанският вратар на гостите се превърна в герой за своя отбор, отразявайки удари на Роналдо, Рууни и останалите играчи в червено.”

Защитаващият титлата си от миналия сезон в Шампионската лига Манчестър Юнайтед победи Арсенал с 1:0 на „Олд Трафорд” в полуфинална среща от тазгодишната надпревара, съобщава "Ю Ес Тудей". Единственото попадение отбеляза Джон О’Шей в 17-ата минута. О’Шей получи топката от Карик след разбъркване в наказателното поле и реализира във вратата на Алмуния. Във вторник е реваншът между двата тима на „Емиратс” в Лондон. Финалът на Лигата е на 27-и май в Рим. Този мач бе номер 800 за футболиста на Юнайтед Райън Гигс.

Пред вестник "Сън" мениджърът на Арсенал Арсен Венгер предупреди своят колега сър Алекс Фъргюсън, че всички в Юнайтед ще  съжаляват. Французинът допълни, че многото пропуски, които са направили играчите на "червените дяволи" ще се окажат пагубни за тях.

Добра преднина на Юнайтед преди реванша на „Емиратс”. Така е озаглавена статията на „Сетанта Спортс” за първия полуфинал от Шампионската лига между Манчестър Юнайтед – Арсенал (1:0) на „Олд Трафорд”. „1:0 в евротурнирите е отличен резултат. Да не допуснеш гол на свой терен е много добро постижение. Така Юнайтед гледа уверено преди реванша. Най-добър в мача бе Алмуния. Вратарят на Арсенал спаси няколко чисти голови положения пред своята врата. Все пак О’Шей в 17-ата минута бе безпогрешен”, пишат журналистите на изданието.

„Канейдиън Прес” - „Отличен мач за Мануел Алмуния”

Сетанта Спортс” - „Добра преднина на Юнайтед преди реванша на „Емиратс”

Скай Спортс”- „О’Шей даде преднина на Юнайтед”

"Сън" - Фърги, ще съжаляваш

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)