2. - Англия
  3. Варди поведе Лестър към успеха над Уотфорд в шоу с шест гола (ВИДЕО)

Варди поведе Лестър към успеха над Уотфорд в шоу с шест гола (ВИДЕО)

Звездата на "лисиците" се размина с хеттрик в самия край на мача

Лестър спечели домакиснството си на Уотфорд с 4:2 от 13-ия кръг на Висшата лига. В герои за тима на Брендън Роджърс се превърнаха англичаните Джейми Варди и Джеймс Мадисън. Нападателят вкара нови два гола, докато Мадисън се отчете с гол и две аиститенции. По този начин „лисиците“ се изкачиха на 9-о място във временното класиране в шампионата.

На „Кинг Пауър Стейдиъм“ домакините стартираха по-добре и в 3-ата минута Джейми Варди опита късмета си, но Даниел Бахман отрази удара му. В 16-ата минута натискът на Лестър даде резултат след като футболист на гостите сбърка и топката стигна до Джеймс Мадисън, който отблизо прати топката в мрежата. Седем минути по-късно „стършелите“ имаха шанс след като Емануел Денис завърши една солова акция с удар, но Каспер Шмайхел спаси.

В 28-ата минута Кучо стреля от границата на наказателното поле, но стражът на домакините спаси. Минута по-късно обаче Уилфред Ндиди направи груб фал в наказателното поле и съдията Анди Мадли посочи бялата точка. Зад топката застана Джошуа Кинг, който след половин час игра изравни. Четири минути по-късно обаче авансът на домакините се върна. Мадисън пусна топката към Джейми Варди. Опитният нападател видя, че стражът на гостите не е на голлинията си и с хубав прехвърлящ удар вкара втори гол за Лестър.

В 39-ата минута Мадисън стреля отблизо, но топката мина встрани от вратата. Той обаче си отправи мерника три минути по-късно. Тогава плеймейкърът центрира прекрасно от ъглов удар в наказателното поле, където Варди с глава засече топката в мрежата.

Малко след началото на второто полувреме Кинг беше непокрит в наказателното поле и стреля добре по земя, но Шмайхел направи брилянтно спасяване. В 61-ата минута тимът на Клаудио Раниери намали пасива си, след като Емануел Денис се разписа. Първоначално попадението не беше зачетено, тъй като съдията показа, че нападателят на Уотфорд е извършил нарушение. Ситуацията обаче беше разгледана от ВАР, който показа, че фал не е имало и голът беше зачетен.

Радостта на гостите обаче трая само до 68-ата минута. Тогава Адемола Луукман се разписа след като получи подаване в наказателното поле и пусна топката покрай вратаря. Шест минути преди края на мача Озан Туфан стреля от близка дистанция, но топката профуча покрай лявата греда.

В 90-ата минута Варди можеше да вкара хеттрик, но ударът му от границата на наказателното поле към долния десен ъгъл беше блокиран от Даниел Бахман. Това беше и последното опасно положение в мача на „Кинг Пауър Стейдиъм“.
ОБЗОР: Ливърпул с класика до почивката, Тотнъм и Вила с обрати до 3:1 (ВИДЕО)

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)