2. - Англия
  3. Вила и Тотнъм не се победиха в Бирмингам

Вила и Тотнъм не се победиха в Бирмингам

Астън Вила и Тотнъм завършиха наравно 1:1 в среща от 14-ия кръг на Висшата лига, която се игра на "Вила Парк" в Бирмингам.

През миналата седмица „шпорите” впечатлиха цяла Европа като надделяха с разгромното 9:1 над Уигън.

Българският национал Стилиян Петров изигра поредния си цял мач с капитанската лента на бирмингамци.

Габриел Агбонлахор даде преднина на Вила още в 10-ата минута. След изпълнение на ъглов удар на Ашли Йънг, Карлос Куеяр игра с глава на близката греда, играчите на Тотнъм Майкъл Доусън и Уилсън Паласиос не се намесиха добре и английският национал отблизо бе точен за 1:0.

До края на полувремето Том Хъдълстоун и Джърмейн Дефоу имаха добри ситуации за гол, но Брад Фридел се намеси подобаващо.

След почивката Тотнъм доминираше. Гол на Дефоу бе отменен заради нарушение в атака. Стигна се до 78-ата минута, когато тимът на Хари Реднап стигна до равенството. След центриране на Есу-Екото, Ричард Дън не успя да изчисти добре топката, защитникът на лондончани Майкъл Доусън я спря добре и със страхотен шут наказа Фридел – 1:1.

До края на мача гостите изпуснаха победата след пропуски на Питър Крауч и Дефоу.

Тотнъм се изкачи на 3-а позиция след това равенство с 26 точки в своя актив, докато Астън Вила на Стенли е на 5-а позиция с 23.

Тен Хаг обеща различен Юнайтед срещу Кристъл Палас

Двата тима играят в събота

Юнайтед събаря "Олд Трафорд"?

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)