2. - Англия
  3. Вила много близо до финал в „Карлинг Къп”

Вила много близо до финал в „Карлинг Къп”

Стенли и компания победиха с 1:0 Блекбърн като гост, предстои реванш на "Вила Парк"

Астън Вила победи Блекбърн като гост с 1:0 в първа полуфинална среща от турнира „Карлинг Къп” и възпитаниците на Мартин О’Нийл са много близо до жадувания финал в надпреварата.

Джеймс Милнър попари Роувърс пред 18 595 зрители на „Иууд Парк” още в 23-ата минута на двубоя, а до края домакините така и не успяха да изравнят, въпреки двете греди, които нацели Никола Калинич.

Поредният си цял мач на много високо ниво изигра капитанът на гостите от Бирмингам Стилиян Петров, който днес остана втори в класацията Футболист на 2009 г. в България.

Реваншът между Блекбърн (които отсраниха Челси на 1/4-финалите) и Вила е следващата седмица на „Вила Парк”. Победителят от сблъсъка ще се изправи на финал срещу по-добрия от Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед. Марто Петров и Митко Бербатов още не са играли по между си за „Карлинг Къп”.

Гостите от Бирмингам започнаха силно срещата като Агбонлахор и Хески тормозеха постоянно защитата на Роувърс. Ашли Йънг бе много активен по дясното крило, а Даунинг центрираше остро от лявото.

Стигна се до 23-ата минута, когато Вила закономерно откри резултата. Бирмингамци направиха отлична атака, Даунинг центрира остро и Милнър отклони топката във вратата на Робинсън за 1:0.

Играчите на Сам Алърдайс се опитаха веднага да стигнат до равенството, но Педерсен не успя да намери мрежата на Гузан след хубав шут. Петров пък можеше да удвои преднината на своя отбор, но Робинсън отрази диагоналния му шут.

В края на полувремето в главно действащо се превърна главният съдия Марк Клатенбърг. Първо реферът не отсъди дузпа в полза на Вила за нарушение на Самба срещу Агбонлахор, а малко по-късно Шимбонда игра с ръка в наказателното поле, но отново не последва сигнал на Клатенбърг, който през миналия сезон бе санкциониран доста сериозно от Футболната Асоциация на Острова.

Вила започна силно и втората част. Йънг центрира остро в полето на Блекбърн, но Хески не успя да отклони топката в мрежата на Робинсън. След корнер пък Ричард Дън се размина на сантиметри от коженото кълбо.

След тази ситуация обаче Блекбърн пое контрола на срещата. Атаките към Гузан следваха една след друга. В 55-ата минута Педерсен центрира отляво, Калинич надскочи Дън, но след удара му с глава топката срещна левия страничен стълб на вратата, пасена от американския страж на Вила.

10 минути по-късно отново Калинич стреля, този път с десния си крак, но отново коженото кълбо срещна гредата. Блекбърн продължи да натиска, но гол така и не падаше. 15 минути преди края Алърдайс пусна в игра последния си коз – Бени МакКарти.

Минута по-късно обаче головото положение бе пред вратата на домакините. Йънг се озова на добра позиция, но стреля покрай левия страничен стълб на Робинсън.

В последната минута на редовното време Робинсън спаси своя отбор като се намеси по прекрасен начин след удар с глава на Йънг. В добавеното време пък Н’Зонзи стреля над гредата, пропускайки да изравни резултата.

Реваншът е на 20-и януари.

Блекбърн – Астън Вила 0:1
(0:1) Милнър 23’

Блекбърн: Робинсън; Якобсен (46’ Олсон), Самба, Нелсън, Шимбонда; Салгадо (71’ Рийд), Емертън, Н’Зонзи, Педерсен (75’ МакКарти); Дън; Калинич;

Астън Вила: Гузан; Куеяр, Колинс, Дън, Уорнък, А.Йънг, Милнър, СТ. ПЕТРОВ, Даунинг; Хески (71’ Сидуел), Агбонлахор;

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)