2. - Англия
  3. Юнайтед с впечатляващ обрат в стил "Сър Алекс"(ВИДЕО)

Юнайтед с впечатляващ обрат в стил "Сър Алекс"(ВИДЕО)

Бруно Фернандеш герой за "червените дяволи" на "Олд Трафорд"

Манчестър Юнайтед избегна чутовна издънка на "Олд Трафорд" за 3:2 над Нотингам Форест в двубой от 3 кръг на Висшата лига, продължил 104 минути. Тимът на Ерик тен Хааг стартира потресаващо пред погледа на сър Алекс Фъргюсън, допускайки две попадения в рамките на първите четири минути, което досега историята на "червените дяволи" не познаваше.

Тайво Айвонии откри в Манчестър, превръщайки се в първия играч на Форест с попадение в седем поредни официални срещи. Той е и едва третият африкански футболист, постигнал нещо подобно във Висшата лига след Емануел Адебайор и Мохамед Салах. Последвалият втори удар за "червените дяволи" пък дойде чрез Вили Боли.

Кошмарът за Юнайтед постепенно започна да отшумява, а Кристиан Ериксен върна надеждите на домакините, че не всичко е загубено. Датчанинът засече с едно докосване остър пас на Маркъс Рашфорд в 17-ата минута. После дойде невероятният пропуск на Каземиро. В средата на полувремето бразилецът се размина с топката на метър пред голлинията за ужас на феновете в "Театъра на мечтите". До края на първата част "червените" изцяло държаха инициативата, владеейки топката внушителните 70% от времето. Гол така и не падна.

Втората част започна ударно за тима на Тен Хаг, загубил преди седмица от Тотнъм с 0:2. Каземиро успя да се реабилитира за фрапантния пропуск седем минути след подновяването на играта. Бившият играч на Реал (Мадрид) получи отличен пас с глава от Бруно Фернандеш и от няколко метра този път бе кинжален - 2:2. Последваха минути на надмощие, в които домакините усетиха, че са близо до пълния обрат. Той обаче дойде след червен картон на Джо Лоръл в 67-ата минута и дузпа за Юнайтед. Бранителят свали на земята откъсващия се Рашфорд, но се наложи ВАР да се намесва, за да установи къде точно бе извършено нарушението, а всичко продължи близо 10 минути. Зад топката застана Фернандеш, който не сгреши.

Португалецът впечатлява със статистика, откакто премина в клуба от Острова. Халфът е №1 от 2020 година насам по брой мачове с гол и асистенция - общо 12. Никой друг не е успял да направи нещо подобно за този период.

За някогашния шампион на Европа това бе второ поражение през кампанията след 1:2 от Арсенал, последвано от късен успех със същия резултат над новака Шефийлд Юнайтед. За Юнайтед пък бе втори поредна трудна победа на "Олд Трафорд", след като сезонът стартира със спорно 1:0 над Уулвс.

Тен Хаг обеща различен Юнайтед срещу Кристъл Палас

Двата тима играят в събота

Юнайтед събаря "Олд Трафорд"?

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)