2. Арсенал
  3. Арсенал и Лестър направиха невероятен мач (ВИДЕО+СНИМКИ)

Арсенал и Лестър направиха невероятен мач (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Артилеристите" спечелиха драматична победа с 4:3

Арсенал и Лестър направиха невероятен мач на старта на сезона в Премиър лийг. "Артилеристите" спечелиха драматична победа с 4:3.

Двубоят започна с много активна игра на домакините, които се поздравиха с гол още във втората минута, като негов автор стана новото попълнение Александре Лаказет. Само две минути по-късно гостите изравниха чрез Шинджи Оказаки, като при попадението му останаха съмнения дали е редовно.

Арсенал упражни натиск и владееше повече топката, но Лестър показа повече ефективност и стигна до втори гол в 29-ата минута. Тогава топката попадна у нападателя Джейми Варди пред вратата и от близка дистанция той не сгреши.

Попадението окрили "лисиците", които в 33-ата минута бяха близо до трети гол, но ударът с глава на Оказаки не се получи.

Вместо това, Лестър получи изравнителен гол в самия край на полувремето, след като Дани Уелбек се разписа след взаимодействие с Колашинак в наказателното поле пред Шмайхел.

В 61-ата минута Каспер Шмайхел показа голямата си класа, като отрази удар на Елнени, останал очи в очи с него. Неудовлетворителният резултат принуди Арсен Венгер да прибегне до смени, като пусна в игра Аарън Рамзи и Оливие Жиру на местата на Елнени и Холдинг.

Атаките на Арсенал ставаха все по-яростни, но резултатът се запазваше, а времето до края наближаваше. Десетина минути преди края Джейми Варди изскочи сам срещу трима, но беше бързо обезвреден. В 83-ата минута Арсенал все пак стигна до изравнителен гол чрез резервата Рамзи, който успя да се справи добре в наказателното поле. Малко по-късно страхотен гол с глава на Оливие Жиру направи обрата пълен - 4:3 за Арсенал. Преди неговото попадение пък Лаказет можеше да донесе победата на Арсенал, но пропусна.