2. Арсенал
  3. Арсенал изпусна победата над Блекбърн в драматичен двубой

Арсенал изпусна победата над Блекбърн в драматичен двубой

Блекбърн доигра срещата с човек по-малко, но запази нулевото равенство

Арсенал пропусна невероятна възможност да се доближи до водача в класирането Манчестър Юнайтед, след като буквално изпусна победата над Блекбърн в драматичен двубой. Възпитаниците на Арсен Венгер не успяха да се възползват от численото си преимущество на „Емирейтс” след изгонването на Стивън Нзонзи в 76-ата минута, а сърцатата игра на „роувърс” в защита също не позволи на „топчиите” да си тръгнат с трите точки.

С тази точка Блекбърн си взе глътка въздух от зоната на изпадащите и вече е на 14-ата позиция в класирането. „Артилеристите” ,от своя страна, направиха задачата си в борбата за първото място много трудна, след като вече са на 8 точки зад „червените дяволи”, които по-рано днес се наложиха с 4:2 над Уест Хем. Въпреки това Арсенал е с мач по-малко – предстои да се изиграе отложената среща с Тотнъм.

Домакините бяха по-активни през по-голямата част от двубоя и на няколко пъти пред тях се откриха страхотни възможности да открият резултата. Великолепните изяви обаче на вратаря на Блекбърн Пол Робинсън пазиха надеждата за успех в този сблъсък жива до последния съдийски сигнал.

След изгонването на Нзонзи, двубоят напълно промени облика си. Момчетата на Стив Кийн се прибраха в собествената си половина и защитата беше основният им приоритет до края на срещата. "Топчиите" се втурнаха към вратата на Робинсън, но така и не успяха да намерят пролука към нея. Късметът определено не беше на тяхна страна тази вечер. Мичел Салгадо още повече огорчи домакините, след като изчисти топката от голлинията. Самоотвержените изяви в отбрана до самият край не липсваха и "роувърс" заслужено се поздравиха с така изстраданата точка.

Програмата на Арсенал до края на шампионата е доста трудна. Предстоят мачове с Ливърпул, Тотнъм, Блекпул, а на 1 май сблъсък с Манчестър Юнайтед.

Артета: Нямам никакво обяснение за изгонването на Райс