2. Арсенал
  3. Арсенал победи Анже с дузпи

Арсенал победи Анже с дузпи

Редовното време на "Стад Раймон Копа" завърши при резултат 1:1

Арсенал победи с дузпи френския Анже в контролна среща от предсезонната подготовка на двата отбора. Редовното време на "Стад Раймон Копа" завърши при резултат 1:1, а при 11-метровите удари англичаните се наложиха с 4:3 успешни изстрела от бялата точка.

Арсенал започна срещата с доста експериментален състав от млади играчи. Това помогна на домакините да стигнат първи до откриване на резултата. В 13-ата минута Фарид Ел Мелали получи пас зад защитата, технично финтира вратаря и отбеляза в опразнената врата за 1:0.

В 37-ата минута Анже дори отбеляза втори гол, но той не бе зачетен заради засада. Междувмеренно гостите също имаха няколко интересни положения, но не успяха да ги реализират.

През втората част в игра за англичаните влязоха и доста от основните играчи, което оказа своето влияние и подобри играта им. Така в 50-ата минута резултатът бе изравнен. Топката бе центрирана в наказателното поле, където ударът на Нкетиа отблизо бе блокиран, но при добавката Райс Нелсън не сгреши за 1:1.

До края "Артилесиртите" можеха да стигнат и до победата, но с пропуски се отличиха Пиер-Емерик Обамеянг и Хенрих Мхитарян.

В крайна сметка победителят трябваше да бъде определен с дузпи. За Арсенал единствено Мхитарян не успя да порази вратата, докато пропуски за Анже направиха Канга и Райне-Аделаид. Така победата отиде при лондончани с 4:3.

Последната проверка на Арсенал преди началото на сезона е срещу испанския гранд Барселона за трофея "Жоан Гампер". Срещата е на 4 август на "Камп Ноу".
Артета: Нямам никакво обяснение за изгонването на Райс