2. Арсенал
  3. Арсенал продължава да диша във врата на Юнайтед (видео)

Арсенал продължава да диша във врата на Юнайтед (видео)

„Топчиите” се наложиха с 1:0 при домакинството си на Стоук Сити

Отборът на Арсенал постигна минимална победа с 1:0 над съперника си от 27 кръг на английската Висша лига – Стоук Сити. Голът на „Емирейтс” падна още в 8-та минута а автор бе Себастиан Скилачи.

Срещата започна страхотно за домакините и още във 2-та минута Тео Уолкът нацели гредата. Минута по-късно отново той стреля, но неточно.

Така след няколко атаки на домакините дойде 8-та минута , когато Никлас Бендтнер подаде към Себастиан Скилачи, и последният вкара за 1:0. След гола темпото спадна, а и се случи нещо доста негативно за състава на Арсен Венгер.

За съжаление на всички фенове на тима Сеск Фабрегас бе заменен принудително от Андрей Аршавин. Подозренията са за контузия в коляното на испанския плеймейкър, която може да го извади от финала за Карлинг Къп срещу Бирмингам в неделя.

През второто полувреме гостите се посъбудиха и успяха да сътворят няколко опасности пред вратата на Шчесни. Удари на Райън Шоукрос и Робърт Хът минаха покрай целта.

Присъстващите 60 хиляди зрители на стадион „Емирейтс” не успяха да се насладят на повече голове до края на срещата и тя завърши при резултат 1:0. С победата Арсенал събират 56 точки – само една по-малко от водача в таблицата Манчестър Юнайтед. „Червените дяволи” имат и мач по-малко. Стоук остават на 10-та позиция с актив от 33 т.

Артета: Нямам никакво обяснение за изгонването на Райс