2. Арсенал
  3. Арсенал ще се опита да разбие осакатения Виляреал

Арсенал ще се опита да разбие осакатения Виляреал

Отборът на Арсенал ще се опита да постигне убедителна победа над осакатения Виляреал в днешния 1/4 финален мач - реванш от Шампионската лига. Двата отбора излизат от 21:45 българско време на стадион "Емирейтс" в Лондон и "топчиите" ше се хвърлят здраво на своя съперник още от първата минута. Двубоят на "Ел Мадригал" завърши 1:1, което на практика е голям плюз за отбора на Арсен Венгер.

Отборът на Арсенал ще се опита да постигне убедителна победа над осакатения Виляреал в днешния 1/4  финален мач - реванш от Шампионската лига. Двата отбора излизат от 21:45 българско време на стадион "Емирейтс" в Лондон и "топчиите" ше се хвърлят здраво на своя съперник още от първата минута. Двубоят на "Ел Мадригал" завърши 1:1, което на практика е голям плюс за отбора на Арсен Венгер.

Френският специалист няма да може да разчита на контузените Томаш Росицки, Едуардо Да Силва, Мануел Алмуня, Уилям Галас и Гаел Клиши. Очаква се той да пусне като титуляр на вратара младия полски национал Лукаш Фабиански, а пред него най-вероятно ще действат Бакари Саня, Коло Туре, Микаел Силвестър и Емануел Ебуе. Пред защитата в ролята на офанзивен полузащитник ще действа Алекс Сонг, а пред него се очаква да бъдат Денилсон, Тео Уолкът, Самир Насри и капитанът Сеск Фабрегас. В нападение Венгер ще заложи на Адебайор.

Проблемите пред треньора на гостите Мануел Пелегрини са наистина големи. Той няма да може да разчита на капитана Маркош Сена, както и на Матиас Фернандес, Санти Касорла и Кани. Очаква се чилийският специалист да заложи на Диего Лопес над вратата, като пред него ще действат Годин, Лопес. Гонзало и Капдевиля. В халфовата линия за "жълтата подводница" като титуляри най-вероятно ще излязат Пирес, Ибагаса, Егурен и Фуентес. В нападение Пелегрини се очаква да пусне младия Джузепе Роси и Йоренте.

Артета: Нямам никакво обяснение за изгонването на Райс