2. Арсенал
  3. Арсенал влетя в Топ 4 след успех над Саутхемптън (ВИДЕО)

Арсенал влетя в Топ 4 след успех над Саутхемптън (ВИДЕО)

"Топчиите" спечелиха след попадения на Лаказет и Мхитарян

Отборът на Арсенал надигра на своя стадион "Емирейтс" в Лондон с 2:0 Саутхемптън в среща от 27-ия кръг на английската Висша лига. Александре Лаказет даде аванс на Арсенал в резултата с гол в 6-ата минута, а Хенрих Мхитарян стана автор на другото попадение за домакините в 17-ата минута.

В 6-ата минута Хенрих Мхитарян опита удар от въздуха, топката се насочи към Александре Лаказет, който я отклони във вратата на Ангъс Гън. В следващите минути първо Гранит Джака застраши вратата на “светците”, а след това на 2-3 пъти бе горещо пред германскияс траж на столичани Бернд Лено, но до изравнително попадение не се стигна.

Вместо това, в 17-ата минута Мхитарян бе точен за 2:0. Арменският офанзивен халф получи топката в наказателното поле на Саутхамптън и с прецизен удар по земя я насочи в долния ляв ъгъл на безпомощния Гън.

В края на първата част пред Лаказет се откри златен шанс за 3:0, но французинът направи невероятен пропуск, стреляйки над вратата от 2-3 метра разстояние.

През втората част играчите на Унай Емери без особени трудности запазиха удовлетворяващия ги резултат. В края на мача Лено направи блестящо спасяване след изстрел на играч на “светците”, а в добавеното време резервата Пиер-Емерик Обамеянг можеше да направи победата на “артилеристите” класическа, но отигра лошо ситуацията.

След тази победа Арсенал събра 53 точки и заема четвъртото място в класирането, измествайки оттам Манчестър Юнайтед, който след нулевото равенство с Ливърпул е пети с 52. Саутхемптън остава 18-и с 24 точки.

Артета: Нямам никакво обяснение за изгонването на Райс