2. Арсенал
  3. Четири гола на Арсенал попариха "евронадеждите" на Уигън

Четири гола на Арсенал попариха "евронадеждите" на Уигън

Арсенал заздрави позицията си в борбата за четвъртото място, даващо право на участие в Шампионската лига, след като обърна тима на Уигън за крайното 4:1 на „JJB”.

Домакините поведоха с 1:0 в 18-ата минута благодарение на акробатичен завършек от страна на египетския нападател Мидо, който успешно засече центриране от ъглов удар. „Латикс” едва не удвоиха преднината си в заключителните минути на първото полувреме. Арсенал срещна съдийската благословия, когато последния в отбраната Кийрън Гибс  повали откъсващия се Антонио Валенсия, който бе на път да отбележи втори гол. Алан Уайли прояви снизходителност към Гибс, декорирайки го в жълто. При последвалия пряк свободен удар Бен Уотсън разтърси страничната греда.

Арсенал вдигна темпото след почивката и в 61-ата минута Андрей Аршавин предостави добра възможност на Тио Уолкът, който уверено отбеляза покрай Крис Къркланд. Обратът стана пълен само 10 минути след това, когато Сеск Фабрегас намери Микаел Силвестър в малкото наказателно поле. Гол на влезлия като резерва Робин Ван Перси бе отменен за засада, но при последвалата контраатака „артилеристите” отбелязаха трето попадение минута преди изтичането на редовните 90.

Джейсън Кумас сбърка срещу Аршавин и руснакът стреля покрай Къркланд за 3:1. Това обаче не бе всичко тъй като имаше време и за добър пробив на Алекс Сонг, който проби в пеналта и с техничен удар стреля ниско по земята за крайното 4:1.

Уигън – Арсенал 1:4

1:0 Мидо (18);
1:1 Уолкът (61);
1:2 Силвестър (71);
1:3 Аршавин (90);
1:4 Сонг (90).