2. Арсенал
  3. Ипсуич със сензационна победа срещу Арсенал (видео)

Ипсуич със сензационна победа срещу Арсенал (видео)

Отборът от дъното на таблицата в Чемпиъншип надви претендента за титлата в Англия с 1:0 в първия полуфинален сблъсък от турнира Карлинг къп

Борещият се да не изпадне от Чемпиъншип отбор на Ипсуич победи като домакин Арсенал с 1:0 в първи мач от полуфиналната фаза на турнира Карлинг къп. Единственото попадание в срещата отбеляза нападателят на домакините Тамаш Пришкин в 78-ата минута. Сериозна заслуга за това попадение има съдията Мартин Аткинсън, който не спря играта при очевидна засада на Пришкин в положението при гола.

Отборът от Чемпиъншип изнесе прекрасно първо полувреме. Домакините играха самотвержено в защита и създадоха няколко много опасни положения в предни позиции. Най-чистото положение за Ипсиуч се откри пред голмайстора Пришкин в 14-ата минута, който стреля опасно от границата на наказателното поле и топката премина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата на Арсенал.
„Артилеристите” не успяха да сътворят нищо креативно в нападение през първите 45 минути.
Четири минути след началото на втората част Аршавин пропиля чудесна възможност за своя тим след като от близко разстояние прати топката над гредата.
Най-чистото положение пред „топчиите” дойде в 76-ата минута след хубаво центриране на Гибс, след което топката прехвърли Маруан Шамак и попадна в бедрото на Фабрегас, който от непосредствена близост прати кълбото над вратата.
Две минути по-късно гостите бяха наказани за своето високомерие от Тамаш Пришкин, който бе изведен сам срещу Счечни и не сбърка за 1:0, хвърляйки в екстаз трибуните на „Портман Роуд”. Нападателят на Ипсуич бе в положение на засада, но страничният съдия не забеляза това и не вдигна своя флаг.
Така отборът от Чемпиъншип постигна сензационен успех, побеждавайки един от претендентите за титлата в елитната дивизия на Англия. Реваншът на „Емирейтс” е след две седмици.
Артета: Нямам никакво обяснение за изгонването на Райс