2. Арсенал
  3. ОБЗОР: Манчестър Сити удуши "лисиците" в зрелище с 9 гола (ВИДЕО)

ОБЗОР: Манчестър Сити удуши "лисиците" в зрелище с 9 гола (ВИДЕО)

Арсенал разби Норич за четвърта поредна победа, вижте резултатите от изиграните днес мачове във Висшата лига

Манчестър Сити спечели с 6:3 срещу Лестър в голово шоу от 19-ия кръг на Висшата лига. Успехът на "Етихад" е девети пореден за "гарджадите", които вече имат аванс от шест точки пред Ливърпул на върха в класирането. "Червените" обаче са с мач по-малко, след като днешният им двубой с Лийдс беше отложен. Лестър е на десета позиция с 22 т.

Отборът на Пеп Гуардиола доминираше тотално през първото полувреме и до 25-ата минута вече водеше с 4:0. Кевин Де Бройне откри резултата още в петата минута, а Риад Марез удвои от дузпа малко по-късно. Илкай Гюндоган реализира третото попадение след грешка на Каспер Шмайхел, а Рахийм Стърлинг вкара втора дузпа. След почивката Лестър и се развихри в рамките на 10 минути отбеляза три гола. Те бяха дело на Джеймс Мадисън, Адемола Лукман и Келеши Ихеаначо. Сити обаче не допусна изненада. Лапорт вкара за 5:3 в 69-ата минута. Малко преди края Стърлинг се разписа още веднъж.

Арсенал продължава с възходящото си представяне в английската Висша лига. Селекцията на Микаел Артета постигна четвъртата си поредна победа. Лондончани нямаха никакъв проблем при визитата си на Норич и подчиниха новаците с 5:0. В герой за "топчиите" се превърна националът Букайо Сака, който заби два гола. По още един добавиха Киърън Търни, Александър Лаказет и Емил Смит Роу.

Така Арсанал вече е само на 3 точки от третия Челси, който тази вечер играе с Астън Вила.

Саутхамптън поднесе изненадата, след като спечели с 3:2 гостуването си на Уест Хем. За "светците" точни бяха Мохамед Елиунуси, Джеймс Уорд-Праус и Ян Беднарек, а от лондончани се разписаха Михаил Антонио и Саид Банрама.

Тимът на Ралф Хазенхютъл не бе печелил от началото на ноември, когато победи Астън Вила. За момчетата на Дейвид Мойс пък лошата серия продължава и те имат едва една победа в последните пет двубоя от първенството.