2. Арсенал
  3. Помолили Аршавин да благодари на защитник от Уигън

Помолили Аршавин да благодари на защитник от Уигън

Нападателят на Арсенал Андрей Аршавин сподели впечатленията си от съботния двубой от Висшата лига срещу Уигън, спечелен с 4:1. Руснакът отбеляза гол в последните минути, с който той сложи край на съмненията около крайния изход на срещата.

„През първото полувреме домакините разполагаха със забележително предимство. Бранителите ни не успяха да се справят с Мидо и логично получихме един гол, като възможността за още два-три бе напълно реална. След почивката отбелязахме два гола, след което Уигън се разкри. Нападението на домакините се разпадна, след като Мидо напусна терена с нараняване на лицето.

„Отбелязах гол след противникова грешка. Най-трудно в случая бе да прекося целия терен, защото се намирах в нашето наказателно поле, а освен това изобщо не очаквах, че ще получа топката. След мача всички съотборници ми казаха да отида в съблекалнята на Уигън, за да благодаря на защитника, който ми предостави добрата възможност”.
Артета: Нямам никакво обяснение за изгонването на Райс