2. Арсенал
  3. Последният Уулвърхемптън се отърва само с два гола на "Емирейтс" (видео)

Последният Уулвърхемптън се отърва само с два гола на "Емирейтс" (видео)

Робин ван Перси отбеляза и двете попадения при победата на Арсенал, фрапантни пропуски лишиха "топчиите" от по-изразителен успех

Тимът на Арсенал се наложи над последния в класирането Уулвърхемптън с 2:0 в мач от 27-ия кръг на английската Висша лига. И двата гола отбеляза холандският нападател Робин ван Перси в 16-ата и 56-ата минута. Този резултат бе най-малкото, с което „вълците” можеха да се отърват, тъй като домакините създадоха още куп положения, някои от които като по чудо не се превърнаха в голове. „Артилеристите имаха пълно надмощие в срещата и заслужаваха да спечелят с по-изразителен резултат, но направиха доста сериозни пропуски.

Домакините откриха резултата в 16-ата минута, когато капитанът Сеск Фабрегас намери Ван Перси в наказателното поле и последният отбеляза с красив ножичен удар в долния ляв ъгъл на вратата на гостите. Докрая на първата част резултатът можеше да набъбне значително, ако не бяха пропуските на голмайстора Перси и на Фабрегас, чийто удар бе изчистен от голлинията.

Втората част отново започна със сериозен натиск на домакините и само две минути след почивката удар на Тио Уолкът от близко разстояние като по чудо не влезе във вратата на „вълците”. Минута по-късно последва нов фрапантен пропуск на „топчиите”, когато първо Сонг застраши стража на гостите Хенеси, а след това при добавката Фабрегас прати топката над напречната греда.

Домакините все пак стигнаха до второ попадение в 57-ата минута, когато отново Ван Перси попадна в прегръдките на своите съотборници. Този път Уолкът асистира за попадението, извеждайки холандеца на чиста позиция след пробив по дясното крило. Перси се разписа с хубав плътен удар по тревата от около 15 метра.

В заключителните минути на срещата Уолкът на два пъти застраши противниковата врата, но така и не успя да преодолее Хенеси, който въпреки двете допуснати попадения изнесе доста добър мач. Силван Ебанкс-Блейк от тима на гостите пък можеше да отбележи почетно попадение в последната минута на мача, но ударът му с десния крак прелетя над напречната греда.

След този успех „топчиите” продължават да са по петите на лидера Манчестър Юнайтед, който има четири точки преднина. Тимът на Уулвърхемптън пък е закотвен на дъното във Висшата лига с 24 точки.
Артета: Нямам никакво обяснение за изгонването на Райс