2. Арсенал
  3. „Топчиите” вгорчиха вкуса на „карамелите” (видео)

„Топчиите” вгорчиха вкуса на „карамелите” (видео)

Отборът на Арсенал стигна до пълен обрат срещу гостуващия Евъртън, побеждавайки с 2:1

Отборът на Арсенал постигна изключително важна победа с 2:1 срещу Евъртън в мач от 25-ия кръг на Висшата лига. „Артилеристите” губеха на почивката след гол на бившият футболист на Манчестър Юнайтед Луис Саха в 24-ата минута. Момчетата на Арсен Венгер обаче стигнаха до пълен обрат след попадения на Аршавин в 70-ата и Косчелни в 76-ата минута. По този начин „топчиите” останаха в борбата за първото място, макар и на 5 точки от лидера Юнайтед.

Първото положение в мача се откри пред тима на Арсенал, когато в 18-ата минута, Ван Перси намери по чудесен начин Фабрегас с пета, но испанецът от десетина метра не успя да уцели очертанията на вратата.
Три минути по-късно Тио Уолкът излезе на чиста позиция след грешка на Хейтинга, но ударът на полузащитника от близко разстояние бе отразен от стража на „карамелите”.
Така се стигна до 24-ата минута, когато при първата си по-сериозна възможност, гостите откриха резултата. При попадението на Луис Саха обаче останаха сериозни съмнения за засада. Французинът бе изведен от Сиймъс Коулман и с удар от 13 метра прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Войчех Шчесни.
Докрая на първата част Фабрегас и Ван Перси имаха възможност да изравнят резултата, но и двамата стреляха встрани от вратата.
Домакините започнаха по-амбицирано втората част, но не съумяха да създадат нищо по-опасно през началните минути. Арсен Венгер извади Росицки и Уилшър и на техните места пусна в игра Аршавин и Бендтнер. Тактическият ход на френския специалист даде своето отражение и раздвижи повече играта на „топчиите” в предни позиции.
Само три минути след влизането си на терена, Аршавин изведе Ван Перси на чиста позиция, но холандецът не успя да нанесе силен удар с неудобния си крак.
В 70-ата минута след хубаво центриране на Фабрегас, Родуел от състава на „карамелите” успя само да отклони топката с глава, но тя попадна в краката на Аршавин, който от близко разстояние изравни резултата.
Пет минути по-късно отборът на Арсенал получи правото да изпълни пряк свободен удар от дъгата на наказателното поле. Зад топката застана Робин Ван Перси, чийто силен удар, затрудни максимално Тим Хауърд, който изби кълбото с върха на пръстите си.
След последвалия корнер обаче стражът на гостите остана безсилен. Центрирането на Ван Перси намери абсолютно непокрития Косчелни, който с глава изведе „артилеристите” напред.
Благодарение на спечеления успех тази вечер, тимът на Арсенал запази разликата от пет точки, с които изостава от лидера Манчестър Юнайтед. Евъртън пък е на незавидната 14-а позиция.
Артета: Нямам никакво обяснение за изгонването на Райс