В РИЯД: Билбао е на финал за Суперкупата след обрат срещу Атлетико (ВИДЕО)

Шампионите завършиха мача с 10 души, баските ще спорят за трофея с Реал М в неделя

Атлетик Билбао е на финал за Суперкупата на Испания след победа с 2:1 срещу Атлетико Мадрид в Рияд. Съперник на баските в спора за трофея ще е Реал Мадрид, който вчера се наложи над Барселона с 3:2 след продължения. Мачът е в неделя.

Топката се озова във вратата на Атлетик Билбао още в 10-ата секунда, но голът на Жоао Феликс беше отменен заради засада. Малко след това Феликс получи нов шанс, но ударът му не се получи. Анхел Корея беше следващият, който шутира опасно, но и този път топката излезе в аут.

В средата на полувремето баските поизравниха играта и на свой ред можеха да открият резултата, но Дани Гарсия отправи много неточен удар.

В 40-ата минута Караско, който отново беше най-опасният футболист на Атлетико, навърза двама бранители, а Кондогбия стреля, но твърде слабо, за да затрудни Унай Симон.

На почивката Ренан Лоди замени Йоренте и “дюшекчиите” отново опитаха да притиснат противника. В 62-ата минута Феликс беше оставен непокрит след центриране от корнер и нанесе удар, който срещна гредата. След това топката се отби от гърба на Унай Симон и влезе във вратата му за 1:0.

Атлетико по никакъв начин не се възползва от момента и бързо даде инициативата на противника. Ян Облак спаси удар на Иниго Мартинес. Марселино пусна Раул Гарсия, Микел Весга и Нико Уилямс, които веднага раздвижиха играта на Атлетик.

В 75-ата минута отново Облак се намеси и попречи на Иняки Уилямс да изравни, но това стори Йерай Алварес в 77-ата. Защитникът скочи най-високо в наказателното поле и наказа лошото подреждане на защитата на мадридчани.

Само 4 минути по-късно Нико Уилямс се оказа на точното място и с хубав изстрел до гредата изведе баските напред. До края мачът се изнерви и реферът Гийермо Куадра показа четири жълти картона, а Хосе Хименес беше изгонен след намесата на ВАР за брутално влизане с бутони в главата на Иниго Мартинес.

Официално: Бешикташ привлече Габриел Паулиста от Атлетико (Мадрид)

Той пристига като свободен агент

Атлетико (Мадрид) завърши сезона в Ла Лига с успех над Реал Сосиедад (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" спечелиха с 2:0

Изненада или не? Жоао Феликс пак ще сменя отбора, няма да остане в Барса

Той играеше при каталунците под наем от Атлетико (Мадрид), където обаче също няма да продължи

От Атлетико (Мадрид) изпуснали Арда Гюлер преди две години

Причината е страх да бъде рискувана сума от 5 милиона евро

Атлетико (Мадрид) взе жизненоважния тест срещу баските от Билбао (ВИДЕО)

Отборът на Чоло Симеоне спечели с 3:1

След голямо шоу: Дортмунд видя сметката на Атлетико (ВИДЕО)

Рурците победиха испанския тим с 4:2

Атлетико (Мадрид) с ключова победа над Жирона в битката за челните места (ВИДЕО)

Гризман вкара два гола за успеха на "дюшекчиите"